LIV
Liverpool
Towarzyski
24.07.2024
05:30
BET
Real Betis
 
Osób online 837

Raport o kontuzjowanych


Przerwa reprezentacyjna, która właśnie nastała, to dobry moment, żeby przyjrzeć się sytuacji kontuzjowanych graczy Liverpoolu.

Jednym z powodów fatalnej dyspozycji zespołu w tej kampanii jest problem z licznymi kontuzjami, które bez przerwy dziesiątkują skład the Reds.

Ostatnio swoje urazy wyleczyli Arthur i Diogo Jota, ale w chwili, gdy jedni wracają do gry, inni wypadają.


Luis Díaz - kolano

Kontuzjowany od: 9 października (mecz z Arsenalem)

Prognozowany powrót: początek kwietnia

Biorąc pod uwagę fakt, że na początku sezonu był jednym z najlepszych graczy Liverpoolu, jego nieobecność nie mogła zostać niezauważona.

To był naprawdę frustrujący moment, gdy zamiast spodziewanego powrotu do zdrowia w czasie Mistrzostw Świata, usłyszeliśmy o odnowieniu kontuzji, z powodu czego musiał opuścić grudniowy obóz przygotowawczy w Dubaju.

Obecnie wraca już do pełnej sprawności, a zgodnie z informacjami Liverpool Echo, w przyszłym tygodniu rozpocznie normalne treningi.

Co Klopp powiedział (10 marca): Powrót jest “możliwy”, ale nie przed “przerwą na reprezentacje”.


Thiago - biodro

Kontuzjowany od: 7 lutego (mecz z Wolves)

Prognozowany powrót: Kwiecień

Thiago to jedyny piłkarz, który wbrew swoim standardom, w obecnym sezonie nie spędził zbyt wiele czasu w klubowym szpitalu. Hiszpana brakuje w składzie od porażki 0-3 poniesionej w ligowym starciu przeciw Wolves.

Absencja piłkarza, podobnie jak wielu innych zawodników, trwa dłużej niż pierwotnie się tego spodziewano. W poprzednim tygodniu zrobiono mu zdjęcia podczas ćwiczeń z Manu Crespo, trenerem specjalizującym się w ćwiczeniach siłowych.

Co Klopp powiedział (10 marca): Zobaczymy, jak rozwinie się się sytuacja Thiago w kolejnych tygodniach.


Darwin Núñez – kostka

Kontuzjowany od: 15 marca (mecz z Realem Madryt)

Prognozowany powrót: 1 kwietnia (na mecz z Manchesterem City)

Początkowe obawy związane z informacją o braku powołania dla Darwina Núñeza do urugwajskiej kadry narodowej, zostały częściowo rozwiane po wieści, że uraz, który wykluczył go z gry dla reprezentacji, to “rozcięcie kostki”. Informację tę podała urugwajska gazeta El Pais.

Napastnik kontuzji nabawił się podczas starcia z Realem Madryt. Urugwajczyk został zmieniony w 57 minucie.

Liverpool na wszelki wypadek poprosił urugwajską kadrę o niepowoływanie Núñeza na dwa towarzyskie starcia z Japonią i Koreą Południową.


Stefan Bajčetić - przywodziciel

Kontuzjowany od: 11 marca (mecz z Bournemouth)

Prognozowany powrót: następny sezon

Gdy po mundialu w Katarze przebił się do pierwszej drużyny, niespodziewanie stał się gwiazdą linii pomocy Liverpoolu.

Tak czy inaczej, “absolutnie fatalna kontuzja”, jak określił ją Jürgen Klopp, zakończyła jego przełomowy sezon, w którym pokazał klasę i waleczność, grając zarówno jako defensywny pomocnik, jak i ustawiony nieco wyżej zawodnik.

Co Bajčetić powiedział (16 marca): To smutne, że muszę pożegnać się z tym niesamowitym dla mnie sezonem, ale wiem, że jest to część futbolu, która tylko mnie wzmocni fizycznie i mentalnie.


Calvin Ramsay – kolano

Kontuzjowany od: końca stycznia

Prognozowany powrót: następny sezon

To nie był sezon, którego Calvin Ramsay oczekiwał po przejściu latem z Aberdeen.

Prawy obrońca rozegrał tylko jeden mecz od pierwszego gwizdka - zwycięskie starcie z Derby w Pucharze Ligi – a jego rozwój zatrzymało kilka urazów, których kulminacja nastąpiła w lutym, gdy nabawił się kontuzji kolana.

Co Klopp powiedział (17 lutego): Ma teraz tę kontuzję i sezon dla niego się skończył. Nawet gdyby wrócił nieco wcześniej to i tak nie miałoby sensu, ponieważ teraz jest czas, żeby wzmocnić go fizycznie, by był gotowy na nowy sezon. 

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (6)

Igtrun 21.03.2023 19:30 #
zajebisty ten Ramsay taki tani i ch'jowy
RudyDzik 21.03.2023 19:45 #
tak samo jak Twój komentarz
liverpoool 21.03.2023 20:05 #
Co tanie to drogie haha...
Kijoraptor 21.03.2023 22:42 #
Van Dijk po kontuzji Dickforda także mówił, że wróci silniejszy.... A jak jest ?
Oby z młodym Stefanem było lepiej i rzeczywiście wrócił do dobrej formy.
perelka 21.03.2023 23:03 #
Thiago kwiecień to pewnie 31
ynwa19 22.03.2023 06:30 #
Dwie sprawy:
-"Absencja piłkarza, podobnie jak wielu innych zawodników, trwa dłużej niż pierwotnie się tego spodziewano" to wiele mowi o pracy sztabu medycznego!
- "To smutne, że muszę pożegnać się z tym niesamowitym dla mnie sezonem, ale wiem, że jest to część futbolu, która tylko mnie wzmocni fizycznie i mentalnie" oklepana formulka z tym "wroce silniejszy" bezmyslnie moim zdaniem powtarzana

Pozostałe aktualności