BUR
Burnley
Premier League
14.09.2025
15:00
LIV
Liverpool
 
Osób online 540

Którzy piłkarze najbardziej wpłynęli na Salaha?


Mohamed Salah wybrał trzech piłkarzy, którzy mieli na niego największy wpływ w jego karierze. Jedno z nazwisk może zaskoczyć. 

Prawie każdy młody zawodnik twierdzi, że ogromny wpływ na niego mieli Lionel Messi oraz Cristiano Ronaldo. 

W Merseyside częstą odpowiedzią może być Steven Gerrard. Sporo piłkarzy wskaży również na Ronaldinho. 

W pomeczowym wywiadzie dla Sky Sports Salah odpowiedział na pytania o swoich preferencjach. 

- Zawsze podobali mi się Ronaldo, Zidane i Totti. Grali inaczej od innych, a ja próbowałem ich naśladować. 

- Ronaldo znakomicie radził sobie na boisku, Zidane jest Zidanem, Totti jest Tottim. Ta trójka na zawsze pozostaje w mojej głowie. Wydaje mi się, że Zidane i Totti byli podobni do siebie. 

- Ronaldo w każdym meczu robił to, co chciał. To na pewno się podobało. 

- Oglądałem mecze tej trójki przez cały czas. Dostawałem dużo satysfakcji od oglądania ich gry. Nie denerwują się dużo, więc mogliśmy podziwiać ich styl gry. 

Ronaldo i Zidane są kluczowymi postaciami dla piłkarzy pokolenia Salaha. Tak samo, jak dla współczesnego pokolenia Messi i Ronaldo. Jednak Francesco Totti na liście Salaha może być niespodzianką. 

Zawodnik, który spędził całą karierę w jednym klubie - w AS Roma. Totti trafił do rzymskiego klubu, kiedy Salah miał zaledwie rok, a po 22 latach zagrali razem w zespole ze stolicy Italii.

Razem rozegrali 29 meczów, a Salah dwukrotnie asystował legendarnemu pomocnikowi.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (1)

omnia 28.11.2023 10:46 #
Zaskakujące wybory bo ciężko znaleźć podobieństwa w ich grze i w grze Mo. Bardziej bym stawiał na jakiegoś Figo czy Robbena.

Pozostałe aktualności

Robertson: Jestem gotowy (0)
05.09.2025 22:37, Armani87, liverpoolfc.com
Kerkez wyjaśnia, jak uczy się od Robertsona (0)
05.09.2025 18:07, MaksKon, thisisanfield.com
Piłkarze Newcastle o transferze Isaka (0)
05.09.2025 17:36, Wiktoria18, thisisanfield.com
Alisson z czystym kontem w reprezentacji (0)
05.09.2025 16:59, Matt_ityahu1892, liverpoolfc.com
Niemiecka prasa o występie Wirtza (3)
05.09.2025 11:46, Bartolino, liverpool.com
Nie żyje Bobby Graham (0)
05.09.2025 10:59, Klika1892, liverpoolfc.com
Hodgson o transferze Guehiego (0)
05.09.2025 09:41, Redbeatle, liverpool Echo