Osób online 1173

5 wniosków po spotkaniu z Fulham

Liverpool ponownie odwrócił wynik spotkania, finalnie pokonując Fulham 2-1 na Anfield w półfinale Pucharu Ligi.

Willian dał prowadzenie Fulham, jednak 2 trafienia w ciągu 3 minut zapewniły Liverpoolowi ostateczne zwycięstwo oraz przewagę przed rewanżem na Craven Cottage zaplanowanym na 24. stycznia.

Curtis uwielbia puchary …

W ćwierćfinale Jones zdobył dwie bramki przeciwko West Ham, tym razem rozpoczął odrabianie strat.

Znacznie lepsza druga połowa w wykonaniu Liverpoolu została przypieczętowana trafieniem Scousera.

Zawziętość Diogo Joty umożliwiła mu utrzymanie piłki i zagranie jej do Darwina, który zgrał piłkę Jonesowi. Po którego trafieniu piłka odbiła się jeszcze od obrońcy Fulham i wylądowała w siatce bezradnego w tej sytuacji Bernda Leno.

To już 4 gol wychowanka Akademii w tym sezonie.

Super-rezerwowi …

Gakpo i Núñez rozpoczęli spotkanie z Arsenalem, jednak 3 dni później nie wyszli w wyjściowej jedenastce. Wprowadzenie ich w drugiej połowie na boisko mocno odmieniło przebieg spotkania.

Elektryczny jak zwykle Núñez zaliczył 2 asysty, a występ Gakpo był nie mniej imponujący, uświetniony wykończeniem podania po akcji kolegi z ataku.

Urugwajczyk został odnaleziony z lewej strony pola karnego przez Diogo Jotę, po czym posłał podanie w środek pola karnego. Gdzię sytuację świetnie przeczytał Gakpo i sprytnie wszedł między obrońców Fulham, wykańczając świetną zespołową akcję.

Cody zdobył bramkę we wszystkich czterech występach w Carbao Cup, jest on pierwszym zawodnikiem klubu, któremu udało się zdobyć bramkę w 4. Kolejnych spotkaniach pucharu od czasu Vladimira Smicera w sezonie 2000-01.

Déjà vu …

Minęło niewiele ponad miesiąc od kiedy The Reds odrobili straty w spotkaniu przeciwko Fulham na Anfield.

Kiedy to po bramkach Wataru Endō oraz Trenta w niesamowitych okolicznościach Liverpool ustalił wynik na 4-3.

Conor przekonuje na prawej obronie …

- Conor to topowy chłopak, był z nami w presezonie, potem doznał kontuzji. Jednak w trakcie presezonu naprawdę imponował. Oczywiście, że mu ufamy – wypowiadał się przed meczem Klopp o piłkarzu, który został uznany przez kibiców za zawodnika meczu.

20-latek zaliczył świetny występ jako bardziej konwencjonalny prawy obrońca, niż rola w jakiej występuje Trent. Wniósł do spotkania wiele energii i entuzjazmu.

Dwa momenty podsumowują dobrze jego występ.

Młody zawodnik pokazał się atakiem na piłkę w pierwszych sekundach, a także świetnie podawał w końcówce do Núñeza, któremu niewiele zabrakło do szczęścia.

Ważny wpływ Kellehera…

Dobre występy w Carbao Cup nie są obce Caoimhinowi Kelleherowi.

Jednak jego świetna obrona przy stanie 0-1 po akcji Bobby’ego Cordova-Reid umożliwiła i zapoczątkowała comeback The Reds.