MCI
Manchester City
Premier League
09.11.2025
17:30
LIV
Liverpool
 
Osób online 1339

Salah rozpocznie przygodę w PNA


Już dzisiaj reprezentacja Egiptu z Mohamedem Salahem w składzie rozpocznie walkę o Puchar Narodów Afryki.

Napastnik Liverpoolu będzie starał się pomóc Faraonom odnieść sukces w rozgrywkach, które tej kadrze udało się jak do tej pory wygrać siedmiokrotnie.

Jak się zakwalifikowali?

Egipt zapewnił sobie udział w turnieju rozgrywanym w Wybrzeżu Kości Słoniowej dzięki zajęciu pierwszego miejsca w grupie, w której wystąpiły także Etiopia, Gwinea i Malawi.

Z sześciu meczów grupowych udało im się wygrać pięć, raz przegrali, przy okazji strzelając dziesięć bramek i tracąc zaledwie trzy.

Faza grupowa

Salah i jego rodacy zostali rozlosowani w grupie B, w której zmierzą się z Wyspami Zielonego Przylądka, Ghaną i Mozambikiem.

W pierwszej kolejności Egipt zagra spotkanie z Mozambikiem już dziś o 18:00 z Mozambikiem, mecz z Ghaną zaplanowany został na 18 stycznia. Ostatnie grupowe starcie Faraonowie rozegrają z Wyspami Zielonego Przylądka 22 stycznia o 21:00.

Wszystkie trzy spotkania odbędą się na Stade Felix Houphouet-Boigny w Abidżanie.

Format i terminarz

Dwie najlepsze ekipy z każdej z sześciu grup awansują do 1/8 finału rozgrywek, dołączą do nich cztery najlepsze zespoły z trzecich miejsc.

Ta faza Pucharu zostanie rozegrana między 27 i 30 stycznia, ćwierćfinały zostały zaplanowane na 2 i 3 lutego.

Oba półfinały odbędą się 7 lutego, z kolei mecz o trzecie miejsce zostanie rozegrany 10 lutego.

Finał Pucharu Narodów Afryki odbędzie się 11 lutego o 21:00 na mieszczącym 60 tysięcy widzów obiekcie Alassane Ouattara Stadium w Abidżanie.

Wyniki w Pucharze

Egipt triumfował w pierwszych dwóch edycjach tego turnieju, łącznie ma na koncie rekordowe siedem zwycięstw.

Ostatni Puchar udało im się zdobyć w 2010 roku.

Faraonowie dwie z trzech ostatnich edycji Pucharu Narodów Afryki kończyli na drugim miejscu, Salah wystąpił w obu finałach, z Kamerunem w 2017 roku i z Senegalem w 2022.

W siedemnastu ostatnich występach w tych rozgrywkach Salah strzelił sześć goli.

Co powiedział?

Salah: - Za każdym razem kiedy występuję w koszulce reprezentacji narodowej czuję się fantastycznie. To coś, czego nie mogę brać za pewnik.

- Cieszę się, że tu jestem, że gram w tych rozgrywkach. Chcę wygrać Puchar. Bardzo by mnie to ucieszyło.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (0)

Pozostałe aktualności

Henry: Nie rozumiem zachowania Viniciusa (0)
06.11.2025 03:08, GingerElf, liverpool.com
Page: Musimy zadbać o Nyoniego (0)
06.11.2025 00:51, Vladyslav_1906, Liverpool Echo
Opinie prasy o meczu z Realem (0)
05.11.2025 22:04, MaksKon, Liverpool Echo
Isak z powołaniem do kadry Trzech Koron (1)
05.11.2025 18:15, BarryAllen, Liverpool Echo
Ciekawostka o golach Ekitike (1)
05.11.2025 17:42, Wiktoria18, liverpoolfc.com
Pomeczowa regeneracja - zdjęcia (0)
05.11.2025 17:11, AirCanada, liverpoolfc.com