LIV
Liverpool
Towarzyski
24.07.2024
05:30
BET
Real Betis
 
Osób online 831

Salah wraca do klubu


Oczekuje się, że Mohamed Salah wróci dzisiaj do ośrodka treningowego AXA , aby początkowo przejść rutynowe testy po siedmiu tygodniach nieobecności w Merseyside, a potem rozpocznie przedsezonowy harmonogram treningów w Liverpoolu.

Skrzydłowy ma zostać poddany testom po tym, jak główny trener Arne Slot i jego trener wydajności Ruben Peeters wprowadzili nowy sposób rozwijania poziomu sprawności w Kirkby z sześciominutowym testem (6MRT), który jest teraz częścią planów rozgrzewkowych, w przeciwieństwie do niesławnych testów mleczanowych preferowanych przez byłego szefa Jürgena Kloppa i jego pracowników.

W weekend Slot miał do dyspozycji zaledwie kilku zawodników pierwszego składu, takich jak Curtis Jones, Harvey Elliott, Kostas Tsimikas i Caiomhin Kelleher, a teraz Salah ma dołączyć do kolegów.

Ostatni występ 32-latka w barwach the Reds miał miejsce 19 maja wygranym 2:0 meczu z Wolverhampton Wanderers, po czym 6 i 10 czerwca wziął udział on w eliminacjach do Mistrzostw Świata wraz z kadrą Egiptu przeciwko Burkina Faso i Gwinei Bissau. Salah rozegrał pełne 90 minut w obu spotkaniach oraz strzelił bramkę w zremisowanym meczu 1:1 z Gwineą Bissau.

Egipcjanie chcieli, aby ich talizman znalazł się w składzie na Igrzyska Olipmijskie jako jeden z trzech zawodników powyżej 23 roku życia. Decyzja została jednak podjęta przez Liverpool i samego zawodnika, aby pozostać w klubie tego lata, z harmonogramem przedsezonowym postrzeganym jako niezwykle ważny dla rozpoczęcia nowego reżimu pod rządami Slota.

Udział w Igrzyskach Olimpijskich spowodowałby, że zawodnik przegapiłby praktycznie całkowicie cały okres letni pod wodzą nowego trenera, ponieważ zawody będą trwały od 24 lipca do 9 sierpnia. Piłkarze Liverpoolu zazwyczaj otrzymują trzytygodniowy okres urlopowy po zakończeniu swoich międzynarodowych zobowiązań.

Było to postrzegane dalekie od ideału, biorąc pod uwagę, że the Reds rozpoczynają kampanię Premier League z beniaminkiem Ipswich Town w meczu o 13:30 w sobotę 17 sierpnia.

Decyzja o zatrzymaniu najlepszego strzelca ubiegłego sezonu na pokładzie na okres letni jest ogromnym impulsem dla Slota, który w piątek rano po raz pierwszy spotkał się z mediami jako nowy trener.

Salah dołącza do takich zawodników jak Jarell Quansah, Conor Bradley, którzy w piątek zgłosili się do treningów pod okiem Slota, a także Fabio Carvalho, który powraca do zespołu po sezonie spędzonym na wypożyczeniach w RB Lipsk i Hull City.

Przyjmuje się, że wezwanie Salaha do pozostania w klubie w tym okresie zostało podjęte z błogosławieństwem samego gracza z numerem 11, a on sam jest pozytywnie nastawiony do współpracy pod wodzą nowego trenera.

Były gwiazdor Romy będzie grał pod wodzą dopiero drugiego menadżera w Merseyside w swojej ósmej kampanii w barwach the Reds i jest zdeterminowany, by pozostać tak wpływowym graczem, jak pod wodzą Kloppa, kiedy to strzelił 211 bramek.

Salah będzie teraz częścią klubowego kontyngentu, który jeszcze w tym miesiącu poleci do Stanów Zjednoczonych na mecze towarzyskie z Realem Betis, Arsenalem i Manchesterem United, co oznacza, że zespół z miasta Beatelsów będzie mógł się pochwalić posiadaniem swojej najbardziej rozpoznawalnej gwiazdy podczas lukratywnej trasy, który rozpocznie się w Pittsburghu 26 lipca, kolejny mecz z United rozegrany zostanie 31 lipca w Filadelfii, a mecz z Arsenalem zaplanowany jest na 3 sierpnia.

Kapitan reprezentacji Egiptu jest teraz w ostatnim roku najbardziej lukratywnego kontraktu wszechczasów w Liverpoolu, a nowy dyrektor sportowy Richard Hughes nieśmiało wybrnął z pytania o przyszłość w piątek.

- Sytuacje kontraktowe, nie sądzę, że byłoby to sprawiedliwe, gdybym o tym mówił. To prywatne sprawy między klubem a zawodnikami. Jedynym zmartwieniem, jakie mam, podobnie jak Arne, w odniesieniu do tych sytuacji i wszystkich innych w składzie, jest całkowite zaangażowanie zawodników w sprawę na następny sezon i jesteśmy absolutnie przekonani, że tak właśnie jest – powiedział Hughes.


Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (1)

josif 08.07.2024 14:06 #
Jakiś rok temu pisałem, że Klopp ma odpowiednią kadrę, żeby mógł grać dwoma systemami 4231 i 433. Niestety Klopp nie chciał grać tak jak w BVB, bo zdenerwowany odpowiedział, że jest znany z gegenpressing, ale potrafi wprowadzić też inny styl, nowy. I tak graliśmy z Trentem jako hybrydą zamiast powrócić do systemu z klasycznym PO. Oraz druga kwestia do zdolność Salaha do taktyki 4231 i 433. Utrata szybkości i dryblingu. Bazowanie jedynie na wciąż najlepszej lewej nodze na świecie i świetnym balansie ciala może nie wystarczyć. Slot znany jest z tego, że w Holandii grał systemem 4231 przenikajacym się z systemem 433. To jest hybryda dwóch stylów, o których pisałem rok temu, że Klopp mógłby tak grać, ale w pelni rozumiem, że z pewnych braków kadrowych np. odpowiedniej jakości DP bal się tak zagrać i wybrał bezpieczną opcje. Ciekawi mnie czy Slot będzie grał właśnie z dwoma przenikajacym się nawzajem taktykami. Kluczowych pytań jest całkiem sporo np. czy Trent powróci do roli normalnego PO bez zabawy w hybrydę czy pójdzie na środek pomocy do pivota z Mac Allistrem. Czy to nie będzie blokada jego potencjału ofensywnego. Czy lepiej poświęcic Mac Allistera i uwolnić potencjał Trenta? A jeśli Trent na środek to czy Bradley jest gotowy na granie na PO? Czy zostawiamy Trenta na boku, a wprowadzamy Bajceticia do nowej roli? Czy Salahowi zmieni role z kreatora na egzekutora i czy ma to sens dla 32 letniego skrzydłowego? Zapowiada się ciekawy okres dla kadry.

Pozostałe aktualności