LIV
Liverpool
Towarzyski
24.07.2024
05:30
BET
Real Betis
 
Osób online 855

Gakpo: Najlepiej czuje się na lewym skrzydle


Cody Gakpo jest jedną z gwiazd Euro 2024, reprezentant Holandii bacznie przyczynił się do awansu kadry do półfinału rozgrywek, a teraz zawodnik zasugerował, że jego rola w Liverpoolu może się zmienić ze względu na jego formę.

Zawodnik the Reds przyznał, że to Ronald Koeman zdecydował się go ustawić na lewym skrzydle i jak się okazało był to strzał w dziesiątkę.

Gwiazda Holandii zdobyła trzy bramki i zanotowała jedną asystę w dotychczasowych spotkaniach, a teraz w półfinale czeka ich potyczka z Anglią. Gakpo odegrał również kluczową rolę w zwycięstwie nad Turcją w ćwierćfinale, wywierając presję, która zmusiła Merta Muldura do skierowania piłki do własnej siatki.

25-latek w Liverpoolu zazwyczaj występował jako środkowy napastnik. Były menadżer the Reds, Jürgen Klopp, chciał, aby zawodnik zastąpił na tej pozycji Roberto Firmino.

Holender ujawnił jednak, że to właśnie na lewym skrzydle może wywrzeć największy wpływ. Luis Diaz pełni obecnie tę rolę w Liverpoolu, a Darwin Núñez i Diogo Jota również występowali na tej pozycji.

Na Anfield pojawił się jednak nowy menadżer w postaci Arne Slota, rodaka Gakpo. Holenderski zawodnik zasugerował, że w nowej kampanii będzie starał się o miejsce na lewym skrzydle.

- Wcześniej byłem lewoskrzydłowym, więc to zawsze był mój pierwszy wybór. Przez ostatnie półtora roku trener potrzebował mnie do gry gdzie indziej i to właśnie starałem się robić jak najlepiej – powiedział Gakpo.

- To jest naprawdę bardzo ekscytujący turniej. Jesteśmy w półfinale, a to jeszcze nie koniec. Każda drużyna, która tu jest, chce dostać się do finału i my nie jesteśmy inni.

- Nie bez powodu Anglia jest w półfinale. Mają naprawdę dobrych zawodników. Miejmy nadzieję, że będzie to piękny mecz.

- Ostatecznie najważniejsze jest zwycięstwo. Można grać dobry futbol, a wciąż odpadać. Oczywiście myślę, że każdy wie, że każdy kraj może grać trochę lepiej, ale jeśli wygrasz, to tylko to się liczy.

Slot odmówił odpowiedzi na pytanie, na jakiej pozycji planuje ustawić Gakpo w swoim składzie. Zasugerował jednak, że chciałby zobaczyć jeszcze lepsze występy zawodnika na Euro.

- Nie mam zdania na temat tego, na jakiej pozycji najlepiej będzie mu szło, bo to wszystko zależy od tego, jacy inni zawodnicy są w składzie. Nie można oceniać zawodnika na podstawie jego samego – powiedział trener Liverpoolu.

- To zawsze wysiłek całego zespołu, ale mam pewien pomysł. Jeśli nie masz nic przeciwko, najpierw porozmawiam o tym z zawodnikami i z nimi popracuję, zanim ci o tym powiem.

- Mam nadzieję, że jeszcze bardziej się rozwinie. Mamy nadzieję i oczekujemy, że będzie spisywał się jeszcze lepiej. Jak dotąd był imponujący i miał dobry turniej. Odziedziczyliśmy dobry zespół. Dzięki temu, jak patrzę na piłkę nożną, widzę, jak ważna jest codzienna praca.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (0)

Pozostałe aktualności