PNE
Preston North End
Towarzyski
13.07.2025
16:00
LIV
Liverpool
 
Osób online 1151

Nowy bramkarz Liverpoolu z pozytywną energią


Liverpool zaskoczył wszystkich, sprowadzając tego lata bramkarza Freddiego Woodmana jako trzeciego golkipera.

„The Reds” przeprowadzili tej latem przebudowę działu bramkarskiego — Alisson będzie teraz współpracował z Giorgim Mamardashvilim i Woodmanem, zamiast z Caoimhinem Kelleherem i Vitezslavem Jarosem.

28-latek dołącza na zasadzie wolnego transferu z drużyny Championship – Preston, gdzie przez trzy lata był pierwszym bramkarzem, zanim Liverpool zdecydował się sięgnąć po jego podpis.

Woodman to zawodnik, o którym wielu z nas wie niewiele, dlatego porozmawialiśmy z George’em Hodgsonem (@GHodgsonSport), dziennikarzem Preston z Lancashire Post, aby dowiedzieć się, czego możemy się spodziewać po 28-latku.

Spostrzeżenia Hodgsona najlepiej świadczą o charakterze Woodmana – to właśnie jego osobowość sprawia, że Liverpool widzi w nim idealnego trzeciego bramkarza, który wnosi pozytywną energię do codziennej pracy na treningach.

To było dla nas spore zaskoczenie — z perspektywy Preston również? Czy spodziewałeś się, że Woodman podpisze kontrakt z Liverpoolem?


Tak – i nie. Z jednej strony było to zaskoczenie, bo nie pojawiały się żadne spekulacje na ten temat. Z drugiej jednak – Woodman był wcześniej mocno łączony z Manchesterem United, co sugerowało, że rozważał i był otwarty na tego typu rolę.

Ma dopiero 28 lat, więc spodziewałem się, że będzie chciał nadal grać regularnie co tydzień.

Przez trzy lata był numerem jeden w Deepdale, a Paul Heckingbottom najwyraźniej go cenił – czy klub zaproponował mu nowy kontrakt?

Nie wydaje mi się. Ale wszystko wyglądało na to, że zakończyło się w przyjaznej atmosferze.

Woodman przez trzy sezony był podstawowym bramkarzem Preston i po odejściu opublikował bardzo klasowy wpis pożegnalny.

Heckingbottom często podkreślał, że trzeba będzie „zrobić miejsce w budżecie” i możliwe, że niektórych piłkarzy trzeba będzie po prostu puścić, by dokonać koniecznych zmian.

Jakim typem bramkarza jest Woodman? Jakie ma mocne i słabsze strony?

Woodman ma całkiem solidne piłkarskie CV – przeszedł przez młodzieżowe reprezentacje Anglii i był związany z Newcastle. To bardziej „solidny i pewny” typ niż ktoś, kto wyróżnia się jedną konkretną cechą, jak np. gra nogami.

Zdarza mu się nie najlepiej dowodzić obroną i nie zawsze pewnie kontroluje pole karne – w zeszłym sezonie wpadło kilka słabych goli, ale to mogła być kwestia braku pewności siebie. Gdy jest w formie, potrafi jednak popisać się naprawdę świetnymi paradami.

A co z jego charakterem? Prawdopodobnie nie będzie zbyt często grał, więc osobowość takiego „treningowego bramkarza” może być nawet ważniejsza niż jego umiejętności…

To bardzo żywiołowy facet, ma gadane i dużo energii. Jestem przekonany, że będzie codziennie ciężko trenował i wniesie pozytywną atmosferę do zespołu.

Podejrzewam, że Woodman był gotowy na zmianę otoczenia, co może tylko pomóc – wniesie świeżość i dobrą energię do grupy.

Czy jest coś jeszcze, co warto o nim wiedzieć?


Możliwe, że już o tym wiesz – jego ojcem chrzestnym jest Gareth Southgate, tata trenuje Bromley, a on sam jest wielkim fanem Crystal Palace.

Pamiętam, że mówił też, że dobrze zna się z Jamesem Maddisonem i Benem Chilwellem. A jeśli chodzi o samą grę – zaczął przygodę z Preston od rekordu: siedmiu meczów z rzędu na zero z tyłu.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (0)

Pozostałe aktualności

The Reds zarobią na kolejnym transferze Clarka (0)
02.07.2025 17:44, Ad9am_, thisisanfield.com
Pożegnanie Quansaha z klubem i kibicami (1)
02.07.2025 17:36, Bartolino, liverpoolfc.com
Liverpool nie chce przepłacać za Guehiego (2)
02.07.2025 17:13, Bartosz_Becker, thisisanfield.com
Zmiany w sztabie szkoleniowym (2)
02.07.2025 13:35, BarryAllen, liverpoolfc.com
Zagadkowy post Robertsona w czasie spekulacji (5)
02.07.2025 12:18, Olastank, Liverpool Echo
Oficjalnie: Quansah sprzedany do Leverkusen (14)
02.07.2025 11:22, AirCanada, liverpoolfc.com