MIL
Milan
Towarzyski
26.07.2025
13:30
LIV
Liverpool
 
Osób online 1524

Mac Allister ciągle odczuwa skutki urazu


Arne Slot pracował z 28 zawodnikami na boiskach treningowych AXA Training Centre we wtorek, kontynuując przygotowania do sezonu bez Alexisa Mac Allistera.

Mac Allister nie został powołany do reprezentacji Argentyny na mecze międzynarodowe po zakończeniu sezonu z powodu drobnego urazu, a wszystko wskazuje na to, że pomocnik wciąż jest ostrożnie wprowadzany do zajęć.

Nie ma żadnych oznak, by brał dotychczas udział w treningach Liverpoolu w ramach przygotowań do nowego sezonu – nie wystąpił również w niedzielnym meczu towarzyskim, w którym Liverpool pokonał Preston 3:1.

Nominowany do nagrody Piłkarza Roku PFA był jednym z pięciu doświadczonych zawodników, którzy nie uczestniczyli we wtorkowych zajęciach. Czterech kolejnych graczy, którzy znaleźli się w kadrze na mecz z Preston, tym razem zostało pominiętych.

Z problemami zdrowotnymi zmagają się także James McConnell i Stefan Bajcetic – ten drugi przeszedł operację ścięgna podkolanowego w maju – natomiast Harvey Elliott i Tyler Morton jeszcze nie powrócili do drużyny po zakończonym niedawno turnieju Euro U21.

Slot i jego sztab, w tym nowy asystent Giovanni van Bronckhorst, prowadzili więc zajęcia z 28-osobową kadrą pierwszego zespołu.

Poza Mac Allisterem i McConnellem, wszyscy pozostali zawodnicy, którzy zostali oszczędzeni w weekend, pojawili się na treningu. Wśród nich znaleźli się: Alisson, Virgil van Dijk, Ibrahima Konate, Luis Diaz, Jayden Danns oraz Florian Wirtz.

W treningu wziął też udział lewy obrońca Owen Beck, który nie zagrał w Preston, ale uważany jest za zawodnika pierwszej drużyny, oczekując obecnie na letni transfer definitywny.

Z zawodników akademii na treningu pojawili się również Ben Doak, Luca Stephenson, Trey Nyoni i Rio Ngumoha – ten ostatni popisał się efektowną akcją, mijając Ryana Gravenbercha i Jeremiego Frimponga, by zakończyć akcję skutecznym strzałem.

Ci, którzy zostali pominięci we wtorek, choć byli w kadrze na mecz z Preston, to: obrońca Amara Nallo, pomocnik Tommy Pilling oraz napastnicy Kieran Morrison i Lewis Koumas.

Koumas wzbudza zainteresowanie kilku klubów Championship, w tym Norwich i Sheffield United – wszystko wskazuje na to, że latem zostanie wypożyczony.

Liverpool rozegra kolejny mecz towarzyski dopiero 26 lipca, kiedy zmierzy się z AC Milanem w Hongkongu. Do tego czasu piłkarze Slota będą kontynuować treningi w AXA Training Centre, zanim w poniedziałek wyruszą do Azji.

Kadra Liverpoolu na treningu we wtorek:

Bramkarze:

Alisson, Mamardashvili, Woodman, Pecsi

Obrońcy:

Van Dijk, Konate, Gomez, Bradley, Frimpong, Kerkez, Robertson, Tsimikas, Beck, Stephenson

Pomocnicy:

Gravenberch, Szoboszlai, Jones, Endo, Nyoni

Napastnicy:

Salah, Wirtz, Gakpo, Diaz, Nunez, Chiesa, Doak, Danns, Ngumoha

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (2)

BeBe 16.07.2025 20:57 #
Niech powoli wraca do zdrowia i formy. Nie warto ryzykować. Nawet jesli by to zajelo jeszcze chwile to w sezon na spokojnie możemy wejść bez niego i nic nie powinno sie stać. Tfu tfu
Maaaciej 16.07.2025 22:26 #
Dokładnie tak, Florian na 10 a za Argentynczyka Szobo

Pozostałe aktualności