FOR
Nottingham Forest
Premier League
22.02.2026
15:00
LIV
Liverpool
 
Osób online 1199

Okolice Anfield przejdą rewitalizację


Plany rewitalizacji obszaru wokół stadionu Anfield w Liverpoolu posunęły się o kolejny krok naprzód, a priorytetem są teraz konsultacje społeczne.

W ostatnim czasie stadion Anfield przeszedł znaczące zmiany związane z rozbudową dwóch trybun, ale obecnie Rada Miasta Liverpoolu skupia się na okolicy stadionu.

W połowie ubiegłego roku odbyły się konsultacje dotyczące wstępnego projektu modernizacji drogi Walton Breck Road Highway, którego celem jest stworzenie bardziej ekologicznej i bezpieczniejszej przestrzeni.

Walton Breck Road biegnie równolegle do trybuny Kop, a część projektu ma na celu poprawę tras spacerowych i stworzenie szerszych chodników. Obecnie dysponujemy wizualizacją tego, jak mogłoby to wyglądać:




Plany przewidują wprowadzenie wolnostojących betonowych donic, które mają służyć również jako tymczasowe miejsce odpoczynku dla odwiedzających w pobliżu stadionu, choć może to spowodować inne problemy.

W krótkim czasie przed i po meczu obszar ten odwiedzają tysiące kibiców, dlatego należy zapewnić, że nie spowoduje to niepotrzebnego zablokowania kluczowego punktu dostępu.

Planowane jest również utworzenie mini ronda na skrzyżowaniu Walton Breck Road, Oakfield Road i Wylva Street, niedaleko popularnej piekarni Homebaked.

Planowane ulepszenia „mają na celu stworzenie zdrowszej, bardziej ekologicznej i bardziej integracyjnej ulicy głównej”, w ramach których modernizowane zostaną również chodniki i oświetlenie uliczne.



Po uwzględnieniu wstępnych opinii społecznych można teraz zapoznać się z pełnymi szczegółowymi projektami, które obejmują zmiany w zakresie parkowania na ulicach, większy postój taksówek i kontrolowane przejścia dla pieszych.

Rada miejska zbiera obecnie opinie osób mieszkających, pracujących, podróżujących lub korzystających z Walton Breck Road na temat proponowanych projektów.

Po zakończeniu etapu konsultacji szczegółowy projekt zostanie sfinalizowany i zostanie wybrany wykonawca, który zrealizuje zmiany.

Jeśli chodzi o Anfield Square, działkę położoną naprzeciwko sklepu klubowego przy Walton Breck Road, nadal czekamy na najnowsze informacje dotyczące rozwoju sytuacji.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (0)

Pozostałe aktualności

Sherwood: Salah latem opuści Liverpool (3)
17.02.2026 12:20, AirCanada, liverpool.com
Holenderski ekspert o przyszłości Gakpo (4)
17.02.2026 11:28, Redbeatle, Liverpool Echo
Historia starć z Wilkami w FA Cup (0)
17.02.2026 11:14, Gall1892, liverpoolfc.com
Szobo następcą Gerrarda? (0)
17.02.2026 00:13, Armani87, liverpool.com
Slot na temat transferu Luisa Diaza (0)
16.02.2026 23:45, Klika1892, Liverpool Echo
John Heitinga odszedł z Tottenhamu (2)
16.02.2026 21:27, Wiktoria18, thisisanfield.com