Núñez blisko Al Hilal
Al Hilal osiągnął ustne porozumienie z Liverpoolem w sprawie transferu Darwina Núñeza. Saudyjski klub ma zapłacić za urugwajskiego napastnika 53 miliony euro plus bonusy. 26-latek wyraził gotowość do zaakceptowania warunków przenosin do Saudi Pro League.
Do finalizacji transakcji pozostało jeszcze kilka formalności, dlatego żaden z klubów nie wydał na razie oficjalnego komunikatu. Liverpool jednak pozwolił zawodnikowi na rozpoczęcie negocjacji z Al Hilal. Jeśli strony dojdą do porozumienia, Núñez może dołączyć do nowego zespołu już podczas obozu przygotowawczego w Niemczech.
Al Hilal uczynił Núñeza swoim priorytetowym celem transferowym i znacznie zintensyfikował starania o jego pozyskanie. Zainteresowanie Urugwajczykiem wykazywał również AC Milan, jednak włoski klub prawdopodobnie nie będzie w stanie dorównać finansowej ofercie z Arabii Saudyjskiej.
Liverpool odrzucił w styczniu propozycję Al Nassr opiewającą na około 70 milionów euro. Klub nie chciał wtedy sprzedawać napastnika, gdyż walczył o najwyższe cele w drugiej części sezonu.
Núñez trafił do Liverpoolu w 2022 roku z Benfiki za kwotę, która z bonusami mogła wynieść nawet 100 milionów euro. Od tego czasu zdobył dla the Reds 40 bramek, jednak w mistrzowskim sezonie 2024/25 rozpoczął tylko osiem meczów Premier League w wyjściowym składzie.
David Ornstein
Komentarze (49)
Pozostaje życzyć mu powodzenia w nowym klubie, może się odbuduje.
Szkoda, że tak się potoczyła ta jego przygoda, coś go blokowało. Za to Charakteru mu nie można odmówić i tym mnie kupił.
Nie wiem czy na tym dobrze wyjdzie LFC, bo jeśli kupimy Isaka to Ekitike czeka ławka, więc równie dobrze, mógłby tam siedzieć Nunez, który potrafił dać impulsy z ławki. Ciekawe jak to ułoży Slot
Lepiej rozglądać się za stoperami i zastępstwem za Salaha.
Będą mieli niezłą pakę w tym Al Hilal... Ruben Neves, Theo Hernandez, Mitrović, Joao Cancelo, Koulibaly, Bono na bramce. I Inzaghi na ławce.
Z drugiej strony jak zostanie to Slot mu pewnie zgotuje los Sakho.
oni są zdolni zapłacić tyle za Darwina.
Cieszę się, że normalną społeczność tu mamy, która reaguje na takie buractwo-brunactwo, chociaż swojego czasu na jakieś wspomnienie LGBT to niektórym trochę się popuściło z tego co pamiętam ;)