Alisson i Endo kontynuują rehabilitację
Alisson był wśród zawodników, którzy zgłosili się we wtorek do Centrum Treningowego AXA – bramkarz The Reds leczy kontuzję ścięgna udowego, podczas gdy Curtis Jones wznowił przygotowania do gry z Manchesterem United.
Liverpool podejmie Czerwone Diabły w niedzielę w ramach Premier League, ale bez swojej „jedynki” na bramce.
Alisson nie wróci do gry przed listopadową przerwą na mecze międzynarodowe - Brazylijczyk ma opuścić nawet osiem meczów z racji urazu.
Oznacza to, że nie mógł dołączyć do reprezentacji na mecze towarzyskie z Koreą Południową i Japonią w tym miesiącu.
Te drugie spotkanie – przegrane 3:2 przez drużynę Carlo Ancelottiego – oglądał we wtorek rano w Centrum Treningowym AXA u boku kapitana Japonii, Wataru Endo.
Endo nie był obecny w składzie reprezentacji, ponieważ także doznał kontuzji ścięgna udowego - pomocnik przechodzi rehabilitację w Merseyside. Pozostaje pytanie, czy zostanie wykluczony z niedzielnej potyczki, choć wszystko wskazuje na to, że nie jest to poważny problem dla piłkarza Liverpoolu i może pozostać dostępny.
Jones był jednym z niewielu zdrowych piłkarzy, którzy nie zostali powołani do reprezentacji w tym miesiącu i udostępnił na Instagramie zdjęcie Alissona i Endo, oglądających mecz towarzyski.
Jego obecność w AXA sugeruje, że rozpoczęły się już treningi przed powrotem Arne Slota i jego szerszej kadry pod koniec tygodnia.
Joe Gomez i Federico Chiesa również nie zostali powołani do reprezentacji i powinni znaleźć się w planach Slota na niedzielny mecz o 17:30.
To spokojny dzień w rozbudowanym obiekcie klubu, ponieważ Rob Page i jego drużyna U-21 udadzą się do Crewe na mecz EFL Trophy we wtorek wieczorem - zazwyczaj skład ten jest wykorzystywany do uzupełniania braków w sesjach treningowych pierwszego zespołu pod koniec przerwy na mecze reprezentacji.
Kaide Gordon, Kieran Morrison i Fabian Mrozek mają wystąpić w meczu przeciwko drużynie z League Two, który odbędzie się później tego samego dnia, więc Jones i spółka prawdopodobnie będą musieli ograniczyć się do ćwiczeń na siłowni.
Wtorkowy wieczór przyniesie ostatnie mecze międzynarodowe wśród powołanych, a w akcji wezmą udział Giorgi Mamardashvili, Milos Kerkez, Dominik Szoboszlai i Alexis Mac Allister.
Powroty do klubu rozpoczną się już w środę, a obciążenie treningami wzrośnie razem z oczekiwaniem na mecz z Manchesterem United.
Jack Lusby
Komentarze (0)