Guardiola przed meczem z Liverpoolem
Pep Guardiola powiedział, że Liverpool jest idealnym rywalem przed jego 1000 meczem w karierze. Menedżer City dołączy do ekskluzywnego grona trenerów, który przekroczyli te liczbę spotkań.
Hiszpański trener uważa, że taki mecz idealnie pasuje, aby uczcić jego jubileuszowy mecz. Spotkania Liverpoolu z City były ozdobą ostatnich sezonów w Premier League.
- Jeśli muszę wybrać rywala, to podzielę się z tym z wieloma osobami, ale ten będzie najlepszy - powiedział Guardiola na konferencji prasowej.
- Jestem w tym kraju dłużej nie kiedykolwiek i ma to wpływ na moje życie. Barcelona to mój klub, a Bayern był niesamowity, ale to Liverpool jest największym przeciwnikiem w tym kraju, zwłaszcza Jürgen Klopp, więc nie mogło być lepiej. Przeznaczenie tak zdecydowało.
- Musimy być najlepszą wersją samych siebie. Wiem jak szybko wszystko się tutaj dzieje. Tydzień temu Liverpool miał na koncie sześć porażek i było im ciężko, a teraz wygrali dwa mecze i znów są w najlepszej dyspozycji.
- Jestem pewny, że każdy menedżer potrzebuje trochę czasu, aby nabrać więcej perspektywy, a każdy ma swoje wzloty i upadki.
- Mam teraz lepszą opinię na temat Liverpoolu. W poprzednim sezonie też przegraliśmy sześć razy w siedmiu meczach, więc to jest to samo.
Liverpool wrócił do formy po zanotowaniu czterech ligowych porażek z rzędu. The Reds pokonali Aston Villę i Real Madryt, podczas gdy City jest w świetnej formie po wygraniu sześciu z ostatnich siedmiu meczów.
Guardiola spodziewa się kolejnego trudnego testu, ale ma nadzieję, że jego drużyna zbuduje się po wygraniu trzech meczów w siedem dni.
- Jesteśmy lepsi, ale znowu musimy to udowodnić. Ostatnie trzy zwycięstwa bardzo pomagają - kontynuował Guardiola.
- Mecz ze Swansea był bardzo pomocny, ponieważ pokazaliśmy w nim wiele dobrego. Potem były spotkania z Bournemouth i Dortmundem, ale wiemy kto jest teraz naszym przeciwnikiem.
- Oglądałem ich mecz z Realem i widziałem ich jakość. To topowy zespół.
- Mam nadzieję, że nasi ludzie przyjdą na stadion celebrować mój jubileusz i razem możemy pokonać naszego ważnego przeciwnika.

Komentarze (0)