100 bramek Gerrarda

Artykuł z cyklu Artykuły

Gol nr 1 z meczu z Sheffield Wednesday, Premier League

05/12/1999

W swoim 25 występie w koszulce The Reds, Gerrard zdobył pierwszą bramkę przed własną publicznością zgromadzoną na Anfield Road. A co to był za gol! Ze zmianą tempa, z lekkim wzruszeniem ramion, potężnym uderzeniem piłki, którą precyzyjnie umieścił w okienku bramki, 19-letni chłopak z Huston przyćmił całą drużynę Wednesday.

2000-2001

Gol nr 2 w meczu z West Ham United, Premier League

17/09/2000

W kontrataku z pierwszej połowy, Nick Barnby podał na lewe skrzydło do Danny’ego Mauphy’ego, a ten dostrzegłszy Gerrarda posłał do niego niską piłkę. Wtedy Stevie wśliznął się w pole karne i pokonał bramkarza rywali.

Goal nr 3 z meczu przeciwko Coventry City, Premier League

12/11/2000

Piłka po wspaniałym rzucie wolnym Gary’ego McAllistera z prawej strony boiska napotkała Gerrarda, a dokładniej jego głowę i umiejętnie została skierowana przez niego do bramki, w której stał przyszły bramkarz Liverpoolu, Chris Kirkland.

Gol nr 4 z meczu z Olympiacosem, Puchar UEFA Trzecia Runda

23/11/2000

Gerrard wykańczając rzut rożny Steve’a Stautona, ze stanu 1-1 przywrócił prowadzenie drużynie The Reds.

Gol nr 5 z meczu z Arsenalem, Premier League

23/12/2000

Podbudowany pierwszą od 10 lat wygraną The Reds na Old Traffod, Gerard zdobył piękną bramkę z dystansu, dobił piłkę wybijaną przez Patrika Vieirę. Piłka wpadła do siatki w lewy dolny róg bramki Kanonierów.

Gol nr 6 z meczu z Southampton, Premier League

01/01/2001

Otrzymując podanie od Vladimira Smicera na połowę rywala, Gerrard pomknął z piłką kilkanaście metrów zanim posłał ją ze słynnych „40 jardów” pod poprzeczkę. Tym samym The Reds wyszli na prowadzenie.

Gol nr 7 z meczu z Aston Villa, Premier League

13/01/2001

Stevie swój pierwszy kontakt z piłką w tym meczu zakończył pięknym strzałem zza pola karnego.

Gol nr 8 z meczu z Tranmere Rovers, FA Cup Szósta Runda

11/03/2001

Rzut rożny Gary’ego McAllister’a nieumyślnie wybity przez obrońcę Rovers, Steve’a Yates’a, skierowany na głowę wszędobylskiego pomocnika zaowocował bramką dla The Reds.

Gol nr 9 z meczu z Manchesterem United, Premier League

31/03/2001

Perspektywa zaliczenia pierwszego od 22 lat dubletu zwycięstw nad Man United wpłynęła mobilizująco na podopiecznych Gerarda Houliera. Fantastyczny początek już w 15’ minucie wydał plon w postaci bramki, kiedy to Gerrard pokonał Fabiena Bartheza mocnym strzałem z 30 metrów.

Gol nr 10 z meczu z Leeds United, Premier League

13/04/2001

Po przerwie Liverpool zaczął odrabiać straty ze stanu 2-0. W 55’ minucie Gerrard wykorzystał podanie Owena i trafił do siatki.

Gol nr 11 z meczu z Alaves, Finał Pucharu UEFA

16/05/2001

W niedługim odstępie czasowym od bramki Marusa Babbela z 4’ minuty, The Reds poszli za ciosem i podwoili prowadzenie po bezlitosnym kontrataku. Michael Owen umiejętnie obrócił się z piłką i zagrał na prawą stronę do Gerrarda, a ten wpadł w pole karne i z całej siły huknął w piłkę zaskakując bramkarza rywali.

2001-2002

Gol nr 12 z meczu z Aston Villa, Premier League

08/09/2001

Minutę po rozpoczęciu drugiej połowy Liverpool wyrównał po golu Gerrada, który głową skierował piłkę do bramki po precyzyjnym dośrodkowaniu McAllistera z rzutu rożnego.

Gol nr 13 z meczu z Evertonem, Premier League

15/09/2001

The Reds tracili już jedną bramkę. Stevie, w odpowiedzi na drwiny kibiców Evertonu, popisał się wściekłym wejściem w pole karne i strzałem z prawej strony. To pozwoliło Liverpoolowi wyrównać w 194 derbach Merseyside.

Gol nr 14 w meczu z Dynamo Kiev, Faza Grupowa Ligi Mistrzów

16/10/2001

Na trzy dni przed pojawieniem się poważnych problemów z sercem, Gerard Houlier poprowadził swych podopiecznych w meczu LM, a Steven Gerrard zabłysnął strzałem zza pola karnego. Ten triumf pozwolił Liverpoolowi stać się pierwszą drużyną, której udało się wygrać w Kijowie mecz o europejską stawkę.

Gol nr 15 z meczu z Boltonem Wanderers, Premier League

01/01/2002

Dynamiczny pomocnik wykorzystał podanie Michaela Owena, ogrywając wahającego się obrońcę Boltonu, Paula Warhursta i pakując piłkę do siatki dał Liverpoolowi prowadzenie.

2002-2003

Gol nr 16 z meczu z Birmingham City, Premier League

11/09/2002

Gerrard przed publicznością zgromadzoną na The Kop umieścił piłkę w bramce podwyższając tym samym prowadzenie na 2-0.

Gol nr 17 z meczu z Aston Villa, Piąta Runda Pucharu Ligi

18/12/2002

Milan Baros wpadł w pole karne Villi zanim podał do Gerrarda, który w ostatnim momencie zdołał pokonać bramkarza rywali, Petera Enckelmana.

Gol nr 18 z meczu z West Ham United, Premier League

02/02/2003

Po wykonywanym przez Joha Arne Riise rzucie rożnym z prawej strony, prawidłowo zareagował Gerrard, który silnym strzałem z 30 metrów pokonał Davida Jamesa.

Gol nr 19 z meczu z Manchesterem United, Finał Pucharu Ligi

02/03/2003

Przed meczem uważani za dużo słabszych, podopieczni Gerarda Houliera odpowiedzieli w zaskakujący sposób, pokonując odwiecznych rywali w Cardiff. Zbliżał się gwizdek kończący pierwszą połowę, gdy Gerrard przełamał obronę United i z 25 metrów wpakował piłkę do siatki nie mogącego nic zrobić Fabiena Bartheza.

Gol nr 20 z meczu z Tottenhamem Hotspur, Premier League

16/03/2003

Bramka, która kładzie Koguty na łopatki... Liverpool wybił rzut rożny londyńczyków, a Danny Murphy od razu dostał piłkę i przerzucił ją do Gerrarda. Ten doskonałym przyjęciem minął na szybkości Bena Thatchera na jego własnej połowie, po czym pognał z piłką na bramkę Spurs i oddał znakomity strzał obok Kaseya Kellera.

Gol nr 21 z meczu z Leeds United, Premier League

23/03/2003

Wspaniały rajd Michaela Owena, który minął trzech zawodników, a docierając do linii zdołał jeszcze odnaleĽć partnera i podać mu piłkę, by ten wewnętrzną stroną stopy zdobył bramkę z woleja.

Gol nr 22 z meczu z Charlton Athletic, Premier League.

21/04/2003

Kiedy Liverpool miał jeszcze szanse zagrać w Lidze Mistrzów w następnym sezonie, rezultat z Charltonem mógł w tym przeszkodzić. Kapitan w doliczonym czasie gry przeprowadził akcję na lewą stroną, zbiegł do środka, po czym minął dwóch obrońców. Następnie oddał strzał, który przeleciał pod bramkarzem w długi róg bramki.

2003-2004

Gol nr 23 z meczu z Birmingham City, Premier League

30/11/2003

Gerrard pewnie podszedł do wykonania rzutu karnego, podyktowanego po faulu Kenny’ego Cunninghama na Sinama Pongolle.

Gol nr 24 z meczu z Boltonem Wanderers, Premier League

07/02/2004

Gerrard zaliczył niezwykle udany występ w tym spotkaniu przypieczętowując je bramką. Wrzutka w pole karne do Anthony’ego Le Tallec’a zaowocowała kolejnym celnym podaniem, które Gerrard wykorzystał idealnie uderzając piłkę z woleja.

Gol nr 25 z meczu z Manchesterem City, Premier League

11/02/2004

Podanie Steve’a Finnana zasiało panikę na linii obrony City, Peter Schmeichel obronił co prawda strzał Owena, ale był już bezradny przy dobitce Gerrarda.

Gol nr 26 z meczu z Levski Sofia, Trzecia Runda Pucharu UEFA

26/02/2004

Typowe dla Gerrarda zagranie z 20 metrów, tym razem po podaniu Finnana, dało The Reds prowadzenie w meczu z drużyną z Bułgarii.

Gol nr 27 z meczu z Levski Sofia, Trzecia Runda Pucharu UEFA

03/03/2004

The Reds naciskali gości od pierwszego gwizdka. Gdy Owen ograł obrońcę Sofii i podał krótką piłkę do Grrarda, ten z ostrego kąta wpakował ją do bramki. Był to 50 występ Liverpoolu w Europie pod wodzą Gerarda Houliera.

Gol nr 28 z meczu z Birmingham City, Premier League

08/05/2004

Kolejny występ, w którym Gerrard zasłużył na tytuł najlepszego zawodnika meczu. Wyczekał podania Danny’ego Murphy’ego i nonszalancko umieścił piłkę w bramce. To była trzecia bramka dla Liverpoolu tego dnia.

2004-2005

Gol nr 29 z meczu z Graz AK, Trzecia Runda Kwalifikacyjna Ligi Mistrzów

10/08/2004

Dietmar Hamann odnalazł na boisku Gerrarda, a ten z nieomylną dokładnością posłał z 25 metrów piłkę w okienko bramki. Liverpool objął prowadzenie.

Gol nr 30 z meczu z Graz AK, Trzecia Runda Kwalifikacyjna Ligi Mistrzów

10/08/2004

The Reds przebili się lewą stroną, Djibril Cisse podał w pole karne do Harry’ego Kewella. Australijczyk posłał piłkę do Gerrrada, który wiedział już co z nią zrobić. Bezbłędnie uderzył w dolny róg bramki rywala.

Gol nr 31 z meczu z Manchesterem City, Premier League

21/08/2004

Po obronionym strzale Milana Barosa, Gerrard zareagował jako pierwszy. Gol Anglika dał The Reds zasłużone prowadzenie, po tym jak odmienili sposób gry po niezbyt udanej pierwszej połowie.

Gol nr 32 z meczu z West Bromwich Albion, Premier League

11/09/2004

Gerrrad otworzył w tym meczu listę strzelców trafieniem w prawy dolny róg bramki WBA.

Gol nr 33 vz meczu z Olympiacos, Faza Grupowa Ligi mistrzów

08/12/2004

Czas uciekał, a The Reds potrzebowali dwóch bramek przewagi aby awansować dalej. Kapitan wziął odpowiedzialność na swoje barki. Akcję, po której padła bramka zainicjował podaniem do Neila Mellera, Jamie Carrargher. Piłka trafiła pod nogi Gerrarda, a ten huknął z 25 metrów. Strzał był nie do obrony, The Kop oszalało z radości!

Gol nr 34 z meczu z Portsmouth, Premier League

14/12/2004

Po tym strzale Liverpool objął prowadzenie w drugiej połowie meczu. Gerrard uderzył z 25 metrów po podaniu Hamanna z rzutu wolnego.

Gol nr 35 z meczu z West Bromwich Albion, Premier League

26/12/2004

Po raz kolejny Hamann asystował przy golu Gerrarda, który potężnie uderzył z 20 metrów podwyższając tym samym prowadzenie drużyny Beniteza na 3-0.

Gol nr 36 z meczu z Watford, Półfinał Pucharu Ligi (pierwszy mecz)

11/01/2005

Gerrard zrobił to, czego chwilę wcześniej nie udało się dokonać Milanowi Barosowi, który niebezpiecznym strzałem chciał zaskoczyć przeciwnika. Doświadczonemu bramkarzowi piłka odbiła się prosto pod nogi Gerrarda, który nie mógł nie skorzystać z takiego prezentu.

Gol nr 37 z meczu Watford, Półfinał Pucharu Ligi (drugi mecz)

25/01/2005

Kolejny błąd bramkarza nie mógł pozostać niewykorzystany. Tym razem piłka po nieudanym wybiciu trafiła do Johna Arne Riise, od którego podanie otrzymał Gerrard przedzierając się przez środek obrony posłał piłkę w długi róg.

Gol nr 38 z meczu z Evertonem, Premier League

20/03/2005

Obydwie strony walczyły o czwarte miejsce w lidze. 201 derby Liverpoolu zapowiadały się na jeden z najcięższych bojów w historii Merseyside. Liverpool zaczął ostro, szybko został przyznany im rzut wolny. Do piłki podeszli Hamann i Gerrard. Niemiec wyłożył piłkę Anglikowi, który skierował ją w światło bramki.

Gol nr 39 z meczu z Middlesbrough, Premier League

30/04/2005

Risse podał z daleka do Gerrarda, który pokusił się o potężne uderzenie z woleja z 35 metrów w okienko bramki. Znów piękna bramka z dystansu.

Gol nr 40 z meczu z Arsenalem, Premier League

08/05/2005

Gerrard zaliczył 20 trafienie w Premier League! W drugiej połowie piłka po rzucie wolnym odbiła się jeszcze od Cesca Fabregasa i wpadła do bramki.

Gol nr 41 z meczu z AC Milan, Fanał Ligi Mistrzów

25/05/2005

Wielki dzień w karierze Gerrarda! Kapitan tą bramką poderwał do walki kolegów z zespołu, przywrócił wiarę wszystkim kibicom The Reds. Z podania Riise skierował piłkę głową do siatki. To, co nastąpiło póĽniej to kawałek historii, to najlepszy z najlepszych piłkarskich odwetów w dziejach Ligi Mistrzów.

2005-2006

Gol nr 42 z meczu z Total Network Solutions, Pierwsza Runda Kwalifikacyjna Ligi Mistrzów (pierwszy mecz)

13/07/2005

Gerrard z 10 metrów odnalazł drogę do siatki kończąc akcję, w której udział brali Riise, Le Tallec i Morientes.

13/07/2005

Strzał błyskotliwego Le Talleca nie został zablokowany przez obrońcę Steve’a Evansa, co pozwoliło Gerrardowi wykorzystać moment i przelogować wychodzącego do obrony bramkarza.

Gol 44 z meczu z Total Network Solutions, Pierwsza Runda Kwalifikacyjna Ligi Mistrzów (pierwszy mecz)

13/07/2005

Stevie G zdobył pierwszego hat-tricka przed publicznością zgromadzoną na The Kop! Otrzymał podanie od Riise i z 25 metrów posłał piłkę w lewy kótki róg.

Gol nr 45 z meczu z Total Network Solutions, Pierwsza Runda Kwalifikacyjna Ligi Mistrzów (drugi mecz)

19/07/2005

Po wejściu na boisko z ławki, Gerrard przypieczętował swobodny awans The Reds do drugiej rundy LM. Umiejętnie obrócił się z piłką w kierunku bramki i z 20 metrów posłał futbolówkę do siatki.

19/07/2005

Piąty gol, strzelony wewnętrzną stroną stopy, był powodem bardzo korzystnego spojrzenia na zespół prowadzony przez Beniteza po dwumeczu z Walijską drużyną.

Gol nr 47 z meczu z FBK Kaunas, Druga Runda Kwalifikacyjna Ligi Mistrzów (pierwszy mecz)

26/07/2005

W dniu najlepiej zapamiętanym dzięki bramce Jamie’go Carraghera, karny Gerrarda dał kibicom poczucie prawie pewnego awansu.

02/08/2005

Kilka minut od wejścia z ławki rezerwowych, Gerrard poprowadził The Reds do ataku. Krótko wykonany rzut rożny zmylił obronę FBK Kowno, a silne, niskie dośrodkowanie kapitana przeleciało pod bramkarzem i dało Liverpoolowi przypadkowe prowadzenie.

Gol nr 49 z meczu z Chelsea, Premier League

02/10/2005

Piłka z rzutu rożnego wykonywanego przez Risse trafiła do Carrarghera, a następnie do nadbiegającego Gerrarrda, który potężnym strzałem pokonał Petra Cecha. Bramka ta dała Liverpoolowi wyrównanie.

Gol nr 50 z meczu z Crystal Palace, Trzecia Runda Pucharu Ligi

25/10/2005

Gerrard wykorzystując podanie Hamanna, skierował głową piłkę w światło bramki, ale odbiła się ona od obrońcy. Drugą szansę już wykorzystał zdobywając 50 bramkę w barwach Liverpoolu!

Gol 51 z meczu z Aston Villa, Premier League

05/11/2005

Ten zacięty mecz wydawało się, że zakończy się bezbramkowym remisem… do czasu gdy w polu karnym na ziemię został powalony Peter Crouch. Po krótkiej dyskusji Steven Gerrard ustawił piłkę na jedenastym metrze. Swój 300setny występ dla The Reds przypieczętował bramką.

Gol nr 52 z meczu z Sunderlandem, Premier League

30/11/2005

Xabi Alonso zaadresował podanie do nadbiegającego Gerrarda. To mądre zagranie pozwoliło Gerrardowi zmylić bramkarza, który rzucił się do obrony zanim Anglik oddał właściwy strzał, w zasadzie na pustą już bramkę.

Gol nr 53 z meczu z Deportivo Saprissa, Półfinał Pucharu ¦wiata

15/12/2005

Riise przebił się lewą stroną i podał do Gerrarda, który przez całą tą akcję bacznie obserwował pole karne, a następnie potężnie uderzył z woleja. To był 11 mecz z rzędu, w którym The Reds zachowali czyste konto.

Gol nr 54 z meczu z Newcastle United, Premier League

26/12/2005

Kolejna akcja z najwyższej półki. Peter Crouch wykłada piłkę Gerrardowi, a ten omija obrońcę, wpada w pole karne i oddaje potężny, nie do zatrzymania strzał na bramkę.

Gol nr 55 z meczu z Evertonem, Premier League

28/12/2005

Na mokrej murawie Steven podwyższa powadzenie Liverpoolu strzałem z dystansu. Goodison Park zamilkło.

Gol nr 56 z meczu z Bolton Wanderers, Premier League

02/01/2006

Ratując się faulem we własnym polu karnym, Joey O’Bien „sprezentował” Liverpoolowi okazję do zdobycia bramki z jedenastego metra. Gerrard pewnie wykorzystał podyktowany rzut karny, wysyłając bramkarza Jussi Jaaskelainena w złą stronę.

Gol nr 57 z meczu z Luton Town, Trzecia Runda FA Cup

07/01/2006

Dostając szerokie podanie z lewego skrzydła, Gerrard huknął w piłkę na długi słupek nie pozostawiając żadnych szans bramkarzowi. Kolejna piękna bramka pomocnika The Reds.

Gol nr 58 z meczu z Portsmouth, Czwarta Runda FA Cup

29/01/2006

Przed Gerrardem wspaniała okazja by otworzyć listę strzelców w tym spotkaniu. Kapitan nie myli się i daje zasłużone prowadzenie dla The Reds.

Gol nr 59 z meczu z Birmingham City, Premier League

1/02/2006

Nudny mecz w wykonaniu The Reds. Grę ożywiają nieco dwaj Hiszpanie, Luis Garcia i Fernando Morietes, którzy wypracowali sytuację, po której Stevie G, przebił się przez linię obrony i strzelił bramkę.

Gol 60 z meczu z Newcastle United, Premier League

19/03/2006

Gerrard wykończył akcję The Reds i posłał piłkę na długi słupek.

Gol 61 z meczu z Aston Villa, Premier League

29/04/2006

Z prawej strony Gerrard zaskakuje strzałem w krótki róg.

Gol 62 z meczu z Aston Villa, Premier League

29/04/2006

Morientes dośrodkowuje w okolice trzydziestego metra od bramki przeciwnika. Stevie przykłada się do strzału i posyła piłkę w górne okienko bramki. The Reds prowadzą 3-1.

Gol nr 63 z meczu z West Ham United, Finał FA Cup

13/05/2006

The Reds przegrywają 1-2. Alonso posyła piłkę w pole karne, przyjmuje ją Crouch, a Gerrard sygnalizuje by podać właśnie jemu. Tak też się dzieje – Gerrrad otrzymuje piłkę i uderza w kierunku bramki nie pozostawiając żadnych szans Hislopowi. Liverpool wyrównuje.

Gol nr 64 z meczu z West Ham United, Finał FA Cup 13/05/2006

Mecz dobiega końca, a pomocnika zaczynają łapać skurcze. Wydaje się, że The Reds stoją już na straconej pozycji próbując za wszelką cenę stworzyć ostatnią akcję by zdobyć wyrównującą bramkę. Niedokładnie wybita piłka przez Lionela Scaloni’ego spada na głowę Riise, a ten kieruje ją do Gerrarda na 35 metr od bramki. Komentator oznajmia, że do końca spotkania pozostały cztery minuty. Steven zbiera resztki sił i oddaje potężny strzał, po raz kolejny nie dając żadnych szans bramkarzowi.

Wspaniały występ i dwa gole, które na długo pozostaną w pamięci. Jeśli finał z 1953 roku pomiędzy Blackpool i Bolton Wanderers jest pamiętany jako finał Matthew to ten mecz powinien zostać zapamiętany jako finał Gerrarda. By dodać jeszcze więcej smaczku do tego występu, Stevie trafił do siatki rywala w rozstrzygającym losy spotkania konkursie rzutów karnych, który The Reds ostatecznie wygrali 6-4.

2006-2007

Gol nr 65 z meczu z Bordeaux, Faza Grupowa Ligi Mistrzów

31/10/2006

Stevie zakończył złą passę 15 bezbramkowych występów, pokonując Ulricha Rame po podaniu Bolo Zendena.

Gol nr 66 z meczu z PSV Eindhoven, Faza Grupowa Ligi Mistrzów

22/11/2006

Sprytny strzał wyzwolił drużynę do walki. Stevie wpadł w pole karne, po tym jak Dirk Kuyt wypuścił do niego wyśmienitą piłkę. Kapitan zgodnie z oczekiwaniami trafił do siatki i the Reds objęli prowadzenie po godzinie gry. Jednocześnie Gerrard wyrównał rekord Iana Rusha w europejskich pucharach, strzelając 16. bramkę.

Gol nr 67 z meczu z Manchesterem City, Premier League

25/11/2006

Pierwszy ligowy gol Gerrarda w sezonie 06/07. Stevie dpoadł do mało precyzyjnego podania od Kuyta i potężnie uderzył piłkę z 20 metrów.

Gol nr 68 z meczu z Fulham, Premier League

9/12/2006

Po faulu Iana Pearce’a, sędzia wskazał na 11 metr. Do piłki podszedł Gerrarda i choć jego pierwszy strzał obronił Jan Lastuvka, przy dobitce na pustą bramkę golkiper nie miał już nic do powiedzenia.

Gol nr 69 z meczu Charlton Athletic, Premier League

16/12/2006

Crouch wypatrzył Gerrarda w polu karnym, a ten ogrywając obrońcę gości posłał piłkę w okienko bramki, zapewniając Liverpoolowi wygraną.

Gol nr 70 z meczu z Boltonem Wanderers, Premier League

1/01/2007

Doba współpraca Kuyta z Pennantem zaowocowała podaniem do nadbiegającego Gerrarda, który przyłożył się do strzału z woleja i posłał piłkę do siatki.

Gol nr 71 z meczu z Arsenalem, ¼ Finału Pucharu Ligi

9/01/2007

Fantastycznym wolejem zza pola karnego, Gerrard dał cień nadziei swojej drużynie, która przegrywała wtedy już 5-1.

Gol nr 72 z meczu z Sheffield United, Premier League

24/02/2007

Zachwycające zagranie Javiera Mascherano i Robbie’go Fowlera, który wypatrzył Gerrarda. Aby padła bramka wystarczyło, że Anglik przyłożył się do strzału.

Gol nr 73 z meczu z PSV Eindhoven, ¼ Finału Pucharu Ligi Mistrzów

3/04/2007

Stevie pięknym strzałem głową wykończył podanie od Finnana z prawego skrzydła.

Gol nr 74 z meczu z Middlesbrough, Premier League

18/04/2007

W beznadziejnym meczu, który wydawałoby się, że zakończy się bezbramkowym remisem, sytuację odmienił niezawodny kapitan, który swym firmowym strzałem z dystansu ustalił wynik meczu.

Gol nr 75 z meczu z Middlesbrough, Premier League

18/04/2007

Kontrowersyjny rzut karny podyktowany gospodarzom po faulu na Crouchu, pewnie wykorzystany przez Gerrarda.

2007-2008

Gol 76 z meczu z Aston Villa, Premier League

11/08/2007

Gdy czasu do końcowego gwizdka było coraz mniej, a wynik był wyrównany, Stevie wywalczył rzut wolny 25 metrów od bramki Villi. Zdeterminowany by zdobyć bramkę na inaugurację sezonu, podszedł do piłki i oddał potężny strzał, po którym piłka wpadła w prawy róg bramki.

Gol nr 77 z meczu z Besiktasem, Faza Grupowa Ligi Mistrzów 24/10/2007

Piłkę z długiego podania od Steve’a Finnana wywalczył Peter Crouch, co prawda przegrał następnie pojedynek główkowy z obrońcą Besiktasu, ale do piłki dopadł Gerrard, który z 12 metrów posłał ją głową do siatki.

Gol nr 78 z meczu z Arsenalem, Premier League

28/10/2007

Stevie swój 400setny występ w barwach Liverpoolu przypieczętował bramką w typowym dla siebie stylu – z rzutu wolnego z 25 metrów nie dał Manuelowi Alumni żadnych szans.

Gol nr 79 z meczu z Cardiff City, Czwarta Runda Pucharu Ligi

31/10/07

Gerrard wpada w sam środek obrony Cardiff, wykłada piłkę Benayounowi na lewą strąnę, ten z powrotem odgrywa do Gerrarda, który potężnym strzałem posyła piłkę do bramki, zdobywając zwycięskiego gola.

Gol nr 80 z meczu z Besiktasem, Faza Grupowa Ligi Mistrzów

6/11/2007

Nasz niezawodny Number Eight dołożył cegiełkę do historycznej wygranej w postaci piątej bramki tego wieczoru. Wykorzystał podanie od Woronina.

Gol nr 81 z meczu z Fulham, Premier League

10/11/2007

Gerrard zapewnił swojej drużynie punkty, po tym jak zmylił bramkarza Antti Niemi, który chcąc obronić rzut karny rzucił się w drugą stronę.

Gol nr 82 z meczu z Newcastle United, Premier League

24/11/2007

Kolejny potężny rzut wolny, który pozwolił Liverpoolowi objąć prowadzenie. Tym razem Stevie pokonał Shay’a Givena, kompletnie zaskoczonego zagraniem Lucasa.

Gol nr 83 z meczu z Porto, Faza Grupowa Ligi Mistrzów

28/11/2007

W okolice 11 metra, w stronę The Kop podchodzi Gerrard. Ze stoickim spokojem strzela w prawy róg, myląc przy tym bramkarza, który rzuca się w lewą stronę . Zapewnia ta bramką bezpieczną przewagę 3-1.

Gol nr 84 z meczu z Boltonem Wanderers, Premier League

2/12/2007

Gerrard znów myli bramkarza przy „jedenastce”, tym razem w inną stronę rzuca się Jussi Jaskelainen.

Gol nr 85 z meczu z Reading, Premier League

8/12/2007

Długie podanie Reiny przyjmuje Torres, następnie posyła piłkę do Gerrarda, a ten umiejętnie strzela obok bramkarza Hahnemanna. Liverpool wyrównuje na 1-1.

Gol nr 86 z meczu z Marseille, Faza Grupowa Ligi Mistrzów

11/12/2007

Steven zapewnia Liverpoolowi wspaniały początek spotkania, dobijając swój strzał z rzutu karnego.

Gol nr 87 z meczu z Derby County, Premier League

26/12/2007

The Reds na krawędzi rozczarowującego remisu 1-1 z Derby mogą liczyć jedynie na Stevena Gerrarda, który ratuje ich strzelając zwycięską bramkę. Zostawia najpierw piłkę Pennantowi w polu karnym, biegnie pod bramkę rywala, skąd otrzymuje podanie od Torresa i pakuje piłkę do siatki.

Gol nr 88 z meczu z Luton Town, Ponownie rozegrany mecz Trzeciej Rundy FA Cup

15/01/2008

Stevie zapewnia Liverpoolowi bezpieczną przewagę bramkową zdobywając drugiego gola wieczoru. Piłka kierowana przez Pennana na długi słupek zostaje odegrana przez Croucha Gerrarda

Gol nr 89 z meczu z Luton Town, Ponownie rozegrany mecz Trzeciej Rundy FA Cup

15/01/2008

Gerrard po raz drugi w tym spotkaniu trafia do siatki, tym razem dopadł do chybionej przez Torresa piłki i skierował ją prosto do bramki w prawy róg.

Gol nr 90 z meczu z Luton Town, Ponownie rozegrany mecz Trzeciej Rundy FA Cup

15/01/2008

Wpisując się po raz trzeci na listę strzelców w tym meczu, Gerrard zaliczył drugiego hat-tricka w karierze. Do siatki trafia sekundy po tym jak usilnie musiał prosić Beniteza by zostawił go jeszcze na boisku aby mógł zdobyć trzecią bramkę. Po ukończonej misji został zmieniony, a schodząc z murawy został pożegnany owacją na stojąco.

Gol nr 91 z meczu z Sunderlandem, Premier League

02/02/2008

Gerrard potwierdził dominację Liverpoolu w drugiej połowie, strzelając w 89’ minucie trzecią i zarazem ostatnią bramkę, jaka padła w tym spotkaniu. Bramkarz rywali, Craig Gordon nie zdołał uchronić swojej drużyny od straty bramki, choć miał już piłkę na rękawicy.

nr 92 z meczu z Interem Mediolan, 1/8 Finału Ligi Mistrzów 19/02/2008

Olympiacos, West Ham... a teraz Inter Mediolan. Gerrard znów imponuje swoim firmowym zagraniem, zwiększając tym samym przewagę Liverpoolu nad włoskim zespołem do 2-0. Pierwsze dośrodkowanie kapitana zostało zablokowane, ale piłka trafiła do Pennanta, który zagrał z powrotem do Stevena, a ten swoim strzałem w lewy róg spowodował euforię na trybunach.

Gol nr 93 z meczu z West Ham United, Premier League

05/03/2008

Na środku połowy WHU Gerrard dopada do piłki, przyśpiesza z nią i wpada w okolice dwudziestego piątego metra. Wtedy oddaje potężny strzał w górny róg bramki dokańczając zapoczątkowaną przez Torresa destrukcję londyńczyków.

Gol nr 94 z meczu z Newcastle United, Premier League

08/03/2008

Jeśli by wybrać akcję i bramkę ilustrującą wspaniałe porozumienie Gerrarda i Torresa to ta z pewnością do takich należy. Piłka po strzale Gerrarda spadła w środek pola karnego, wprost pod nogi Torresa, a ten przebijając się przez linię obrońców Newcastle, wykłada ją partnerowi, który pięknym prawonożnym strzałem nad bramkarzem Stevem Harperem przypieczętowuje zwycięstwo The Reds.

Gol nr 95 z meczu z Arsenalem, ¼ Finału Ligi Mistrzów

08/04/2008

Niezwykle emocjonujące spotkanie. Gdy wydawało się, że The Reds są na krawędzi i nie zdołają przełamać się by awansować, w polu karnym sfaulowany został Babel. Odpowiedzialność spadła na barki kapitana. Jeśli nie strzeli to sezon dla The Reds będzie można uznać za skończony. Ale jeśli pokona bramkarza Kanonieów to kto wie… Liverpool potrzebował tej bramki! A Gerrard w swoim stylu bez zawahania strzelił nie dając szans Almunii. Fani na trybunach oszaleli (w pubach zresztą też).

Gol nr 96 z meczu z Blackburn Rovers, Premier League

13/04/2008

Dobra współpraca Torresa i rezerwowego Benayouna zaowocowała precyzyjnym podaniem do Gerrarda, który świętując 300setny występ dla The Reds z łatwością pokonał Brada Friedela i otworzył wynik meczu.

2008-2009

Gol nr 97 z meczu z Middlesbrough, Premier League

23/08/2008

Gra dobiegała końca, a The Reds stali na krawędzi utraty dwóch cennych punktów w pierwszym meczu na Anfield w tym sezonie. To był kolejny błysk geniuszu Gerrarda, który raz jeszcze pokazał jak ważnym zawodnikiem jest dla swojego klubu. Przed polem karnym dopadł do piłki i potężnym strzałem w górne okienko zapewnił Liverpoolowi trzy punkty.

Gol nr 98 z meczu z Marseille, Faza Grupowa Ligi Mistrzów

16/09/2008

Liverpool przegrywając 1-0 powrócił do walki po golu Gerrarda. Dirk Kuyt odszukał Stevena na prawej stronie i zaadresował podanie do niego. Anglik znalazł sobie trochę miejsca, przyłożył się do strzału i posłał piłkę do siatki nad Stevem Mandandą.

Gol nr 99 z meczu z Marseille, Faza Grupowa Ligi Mistrzów

16/09/2008

Stevie strzelając kolejną bramkę na Stade Velodrome podkreśla dominację The Reds. Tym razem wykonuje „jedenastkę” podyktowaną po faulu na Babelu.

Gol nr 100 z meczu z PSV Eindhoven, Faza Grupowa Ligi Mistrzów

01/10/2008

Tego wieczoru Gerrard zaimponował już wieloma świetnymi zagraniami, jednak najważniejszym z nich był fantastyczny gol przypieczętowujący wygraną nad PSV. Gerrard jak zwykle, tak i tym razem odznaczył się wspaniałym wyczuciem i swoją „setkę” ukoronował przepięknym strzałem z 35 metrów z rzutu wolnego po podaniu Fabio Aurelio.

Autor: Joanna
Data publikacji: 15.10.2008 (zmod. 02.07.2020)