Osób online 1101

Koniec żartów, czas aby Rafa rozpakował swoje prezenty za 28 milionów

Artykuł z cyklu Artykuły

Boss Anfield wydał fortunę na graczy poniżej 21. roku życia - ale gdzie oni są?

Danny Guthrie imponuje działaczom Bolton Wanderers. Rozpoczęły się już rozmowy na temat długoterminowego kontraktu. Zadebiutował w Carling Cup i zdobył bramkę. W Pucharze UEFA zaliczył oszałamiający występ przeciw niemieckim gigantom z Bayernu Monachium. A tak przy okazji, jest na wypożyczeniu z Liverpoolu.

Za swoich rządów, Rafa Benitez wydał ponad 28 milionów funtów na graczy nie starszych niż 21 lat. Póki co widziałem tylko, że Lucas Leiva i Ryan Babel mają coś do zaoferowania. Liverpool to klub, który wyhodował takich zawodników jak Steven Gerrard czy Jamie Carragher. Nie mam nic przeciwko kupowaniu młodych zawodników, ale powinni oni dostawać uczciwe szanse na pokazanie się w pierwszym zespole.

Spójrzcie tylko na Guthrie. Imponujące mecze w rezerwach i awaryjna umowa wypożyczenia z Southampton dały mu możliwość wypożyczenia do klubu z Premier League. Uważam, że powinien był zostać co najmniej do stycznia, zanim zostanie wypożyczony.

Kapitan rezerw Jack Hobbs zadebiutował w wygranym 4-0 meczu z Boltonem. I choć niczym szczególnym się nie wyróżnił, to ważne że przez te 40 minut które dostał, się nie pogubił. WeĽmy Krisztian Nemetha, który to był pierwszym zakupem w letnim okienku transferowym. Zadebiutował w rezerwach i w 35 minut udało mu się zdobyć dwie bramki.

Nie zamierzam mówić, że mamy wystawiać jakiegoś 18-latka zamiast Javiera Mascherano, ale powinni dostać porządne szanse. Ostatnio Liverpool wygrywa różnicą dwóch, trzech, a nawet ośmiu bramek. Nie zaszkodziłoby nikomu, gdyby wpuścić np. Nabila El Zhara.

Poza Chelsea, Liverpool zainwestował prawdopodobnie najwięcej w zespoły rezerw i młodzieżowe (Chelsea miała nawet kiedyś medalistę Mistrzostw ¦wiata grającego na full-time w rezerwach). Problem Arsenalu jest nieco inny. Myślę, że Arsene Wenger czuje, że okazja pojawi się dla każdego, i tylko wyczekuje odpowiedniego momentu. Wenger prawdopodobnie ma lepsze kontakty ze swoimi zawodnikami, niż Avram Grant czy Rafa Benitez.