15:00

Osób online 1117

Lista 50 goli Kuyta

Artykuł z cyklu Artykuły

Gol dający Liverpoolowi zwycięstwo w ostatnich derbach Merseyside był 50. strzelonym przez Dirka Kutyta w koszulce z Liverbirdem. Osiągnięcie bariery 50 bramek zajęło Holendrowi 181 spotkań od kiedy dołączył do The Reds w sierpniu 2006 roku.

Można śmiało powiedzieć, że przez ostatnie trzy i pół sezonu Dirk wykazał się zdolnością do zdobywania ważnych bramek i kilkakrotnie pomagał Liverpoolowi w krytycznych momentach.

Za pośrednictwem oficjalnej strony klubu prezentujemy Państwu listę wszystkich goli Kuyta dla The Reds, więc możecie usiąść wygodnie i powspominać najważniejsze momenty kariery Holendra.

Gol 1- przeciwko Newcastle United

20 września 2006

Swoją pierwszą bramkę dla klubu Dirk zdobył w swoim piątym występie. Nasz nowy numer 18. otworzył wynik w 29 minucie. Mijające defensywę rywali podanie od Xabiego Alonso dotarło do ustawionego na prawej stronie Finnana, który posłał niskie dośrodkowanie na krótki słupek, a Kuyt skierował piłkę do siatki.

Gol 2- przeciwko Tottenhamowi

23 września 2006

Kuyt opanował dobrze przemyślane zagranie Luisa Garcii i niewiele myśląc potężnie uderzył obok interweniującego Paula Robinsona.

Gol 3- przeciwko Aston Villi

28 września 2006

Jamie Carragher wrzucił piłkę w pole karne The Villans, a Sami Hyypia zgrał ją głową do Kuyta, który przyjął futbolówkę na klatkę piersiową, a potem wolejem skierował ją w dolny róg bramki.

Gol 4- przeciwko Reading

4 listopada 2006

W starciu z Reading na Anfield Kuyt zwiększył swój dorobek do 5 goli. Pierwszy strzelony tego wieczoru padł w 14 minucie po tym, jak Dirk przyłożył głowę do dobrego dośrodkowania Petera Croucha.

Gol 5- przeciwko Reading

Kuyt strzelił swoją drugą bramkę w meczu w 72 minucie. Bramkarz Reading Hahnemann nie wyłapał piłki uderzonej głową przez Croucha po rzucie rożnym, co pozwoliło Kuytowi wepchnąć ją do siatki z najbliższej odległości.

Gol 6- przeciwko Wigan

2 grudnia 2006

Po raz kolejny na listę strzelców Kuyt wpisał się w trakcie niszczenia Wigan na JJB Stadium, kiedy do przerwy The Reds prowadzili już 4:0.

Gol Holendra był trzecim zdobytym tego wieczoru przez Liverpool, a asystował Craig Bellamy, który wyszedł sam na sam z Kirklandem i podał do Kuyta. Holendrowi pozostało tylko skierowanie piłki do pustej bramki.

Gol 7- przeciwko Boltonowi

1 stycznia 2007

Kuyt ładnie rozpoczął 2007 rok strzelając gola w noworocznej kolejce, kiedy The Reds pokonali Bolton 3:0.

Napastnik dobrze przyjął podanie od Garcii, a potem nie dał się przepchnąć obrońcy i posłał piłkę obok Jaaskelainena.

Gol 8- przeciwko Arsenałowi

Trzecia runda FA Cup

6 stycznia 2007

Kuyt zdobył honorową dla Liverpoolu bramkę w przegranym 1:3 starciu z Arsenalem pokonując bramkarza głową z bliskiej odległości.

Gol 9- przeciwko Chelsea

20 stycznia 2007

Broniący mistrzostwa zespół Chelsea nie sprostał Liverpoolowi na Anfield, a jednym z katów The Blues był właśnie Dirk Kuyt.

Mądre zagranie głową Croucha dało Holendrowi miejsce na uderzenie obok wysuniętego Cecha i przy okazji zupełnie zmyliło kryjącego go Ferreirę.

Gol 10- przeciwko West Hamowi

30 stycznia 2007

Dziesiąty gol Dirka dla The Reds otworzył wynik spotkania na Upton Park. Było to świetne uderzenie z 25 metrów zaledwie 10 sekund od wznowienia gry po przerwie. Piłka odbiła się jeszcze od poprzeczki i wpadła do siatki.

Gol 11- przeciwko Reading

7 kwietnia 2007

Kuyt zapewnił Liverpoolowi zwycięstwo 5 minut przed końcem spotkania i była to trzecia wygrana nad Reading w sezonie 06-07.

Holender wykorzystał głębokie dośrodkowanie Pennanta i uderzył głową z 8 metrów dając Liverpoolowi ważne 3 punkty.

Gol 12- przeciwko Wigan

21 kwietnia 2007

W meczu z Wigan Kuyt ponownie dwa razy wpisał się na listę strzelców.

Pierwszy gol padł po tym, jak Dirk przedłużył dośrodkowanie Pennanta przerzucając piłkę nad zdezorientowanym bramkarzem rywali.

Gol 13- przeciwko Wigan

Drugi gol tego popołudnia w wykonaniu Kuyta padł po dwójkowej akcji Riise i Croucha, a kiedy piłka trafiła w końcu pod nogi Holendra, ten nie pomylił się i zmieścił piłkę w bramce strzałem z półobrotu.

Gol 14- przeciwko Milanowi

Finał Ligi Mistrzów

23 maja 2007

W samej końcówce finału w Atenach Kuyt dał kibicom odrobinę nadziei strzelając bramkę na 1:2, ale to trafienie okazało się tylko honorowym i AC Milan wziął udany odwet na Liverpoolu za porażkę w Stambule dwa lata wcześniej.

Gol 15- przeciwko Tuluzie

Eliminacje Ligi Mistrzów

28 sierpnia 2007

Kuyt miał swój wkład w spokojny awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów poprzez strzelenie dwóch bramek w końcówce pierwszego meczu.

Pierwszy gol padł po akcji przeprowadzonej razem z Ranem Bablem, wykończonej przez Kuyta niskim strzałem wzdłuż bramki.

Gol 16- przeciwko Tuluzie

Chwilę po zdobyciu swojej pierwszej bramki, Kuyt doszedł do podania od Benayouna za linią obrony i zdołał przerzucić piłkę nad wychodzącym bramkarzem.

Gol 17- przeciwko Porto

Champions League

18 września 2007

The Reds zremisowali w meczu grupowym Ligi Mistrzów z Porto, a Kuyt zdobył bramkę na 1:1.

Steve Finnan wykonywał rzut wolny, a piłkę głową podbił Sami Hyypia. Kuyt był w pobliżu i dał radę wepchnąć piłkę do siatki.

Gol 18- przeciwko Evertonowi

20 października 2007

Dwa rzuty karne wykorzystane w drugiej połowie pozwoliły Liverpoolowi odwrócić losy meczu i wygrać derby Merseyside. Bohaterem został Kuyt, który strzelił obie jedenastki, z czego jedną w doliczonym czasie gry.

Pierwszy z nich padł w 54 minucie po tym, jak Steven Gerrard został powalony wychodząc na czystą pozycję w polu karnym.

Gol 19- przeciwko Evertonowi

Dirk utrzymał nerwy na wodzy i dał The Reds zwycięstwo w dramatycznych okolicznościach. W doliczonym czasie gry Lucas strzelał na bramkę Evertonu, a dobrą obroną ręką popisał się…Phil Neville. Anglik został wyrzucony z boiska, a Kuyt zapewnił Liverpoolowi 3 punkty.

Gol 20- przeciwko Newcastle

24 listopada 2007

Swojego pierwszego ligowego gola z gry w sezonie 07-08 Holender zdobył w dość szczęśliwy sposób. Po rzucie rożnym wykonywanym przez Gerrarda piłkę dotknął Sami Hyypia, a ta trafiła Kuyta w piszczel i wpadła do bramki.

Gol 21- przeciwko Marsylii

Faza grupowa Ligi Mistrzów

11 grudnia 2007

The Reds potrzebowali zwycięstwa na terenie Marsylii aby zapewnić sobie awans do fazy pucharowej Ligi Mistrzów.

Bramka zdobyta przez Kuyta była trzecią tego wieczoru i definitywnie rozwiązała problem awansu. Uniknął on spalonego i ze skraju pola bramkowego uderzył w górny róg bramki Francuzów.

Gol 22- przeciwko Barnsley

Piąta runda FA Cup

16 lutego 2008

Ryan Babel przedarł się dryblingiem do linii końcowej boiska i zdołał dośrodkować piłkę zanim ta wyszła za boisko, a Kuyt nie miał problemu z wykończeniem akcji.

Gol 23- przeciwko Interowi

Pierwszy mecz 1/8 Ligi Mistrzów

19 lutego 2008

Kuyt otworzył wynik w meczu, który później okazał się kolejnym wspaniałym europejskim wieczorem na Anfield.

Dirk przyjął dośrodkowanie Pennanta na długi słupek i z woleja pokonał bramkarza rywali, chociaż przed minięciem linii bramkowej piłka odbiła się jeszcze od ziemi.

Gol 24- przeciwko Arsenalowi

Pierwszy mecz ćwierćfinału Ligi Mistrzów

2 kwietnia 2008

Dirk dał Liverpoolowi bezcennego gola na wyjeździe po tym, jak Arsenal wyszedł na prowadzenie na Emirates Stadium.

Steven Gerrard wbiegł z impetem w pole karne Kanonierów i zagrał piłkę wzdłuż bramki, a na długi słupek wbiegał już Kuyt, który wpakował ją do siatki wślizgiem.

Gol 25- przeciwko Chelsea

Pierwszy mecz półfinału Ligi Mistrzów

22 kwietnia 2008

Kuyt zdobył kolejnego arcyważnego gola w Europie dając The Reds prowadzenie na Anfield w półfinale Ligi Mistrzów.

Javiera Mascherano oddał strzał zza pola karnego, jednak zanim doleciała do bramki, piłka trafiła pod nogi Kuyta, który nie dał się przepchnąć Makelele i zmieścił piłkę między nogami interweniującego Petra Cecha.

Gol 26- przeciwko Standardowi Legie

Drugi mecz eliminacji Ligi Mistrzów

27 sierpnia 2008

Holender uchronił Liverpool przed koniecznością rozgrywania konkursu rzutów karnych strzelając bramkę na wagę awansu do grupowej fazy Ligi Mistrzów w ostatnich minutach dogrywki.

Ryan Babel posłał niebezpieczne dośrodkowanie na długi słupek, a Kuyt zdążył dostawić nogę i umieścić piłkę w bramce.

Gol 27- przeciwko PSV

Faza grupowa LigiMistrzów

1 października 2008

Dirk zapoczątkował spokojną wygraną nad PSV zdobywając bramkę w pierwszych minutach spotkania.

Po rzucie rożnym strzelać na bramkę próbował Fernando Torres, ale bramkarz zdołał odbić piłkę. Na nieszczęście dla niego, piłka trafiła do Kuyta, który zdążył ją przyjąć i spokojnie umieścić w bramce.

Gol 28- przeciwko Manchesterowi City

5 października 2008

Liverpool przegrywał już dwoma bramkami z The Citizens, ale dwa gole Torresa i trafienie Kuyta w ostatniej minucie pozwoliły wywieźć 3 punkty z City of Manchester Stadium.

Torres próbował strzelić swojego trzeciego gola, ale ofiarny wślizg obrońcy zmienił tor lotu piłki, a w polu bramkowym najszybszy był właśnie Kuyt, który wbijając piłkę do siatki dopełnił wspaniały comeback Liverpoolu.

Gol 29- przeciwko Wigan

18 października 2008

Kuyt zdobył dwie bramki i zapewnił The Reds remis na Anfield po tym, jak ponownie przegrywali oni 2:0.

Pierwsza bramka padła po świetnej indywidualnej akcji Aggera, który przebiegł całe boisko i wystawił piłkę Kuytowi w polu karnym, a Holendrowi nie zostało nic innego, jak posłać piłkę obok Kirklanda.

Gol 30- przeciwko Wigan

Drugi gol tego wieczoru był bardziej efektowny, bo Kuyt strzelił go nożycami po dośrodkowaniu Pennanta. Bramkarz rywali dotknął jeszcze piłki, ale nie dał rady uchronić swojej drużyny przed stratą bramki.

Po raz pierwszy od przybycia na Anfield Kuyt strzelił gola w trzech kolejnych spotkaniach.

Gol 31- przeciwko Tottenhamowi

1 listopada 2008

Holender dał Liverpoolowi prowadzenie na White Hart Lane już w trzeciej minucie meczu.

Robbie Keane zakręcił obrońcą w polu karnym i wystawił piłkę nadbiegającemu Kuytowi, a ten potężnie uderzył z ostrego kąta tuż pod poprzeczkę bramki Gomesa.

Gol 32- przeciwko Boltonowi

15 listopada 2008

Dirk udokumentował oczywistą przewagę Liverpoolu golem w pierwszej połowie.

Fabio Aurelio przebiegł 20 metrów na skrzydle i dośrodkował idealnie na głowę Kuyta, który pokonał bramkarza strzałem z 10 metrów.

Gol 33- przeciwko Portsmouth

7 lutego 2009

Gol strzelony przez Kuyta dawał Liverpoolowi remis 2:2 w końcówce spotkania na Fratton Park, a potem Fernando Torres zdobył kolejną bramkę i kolejny wielki powrót Liverpoolu stał się faktem.

Gol 34- przeciwko Manchesterowi City

22 lutego 2009

Na 12 minut przed końcem meczu Kuyt dał Liverpoolowi remis w trudnym pojedynku z Manchesterem na Anfield.

Dośrodkowywał Yossi Benayoun, Torres przepuścił piłkę, a Kuyt wepchnął ją do bramki z najbliższej odległości.

Gol 35- przeciwko Aston Villi

22 marca 2009

Pierwszego gola w pamiętnym zniszczeniu Aston Villi 5:0 na Anfield strzelił Dirk Kuyt. Głowę do dośrodkowania z wolnego Stevena Gerrarda przyłożył Xabi Alonso, ale piłka trafiła w poprzeczkę. Na szczęście Holender był w okolicy i mocno uderzył z woleja nie dając szans bramkarzowi.

Gol 36- przeciwko Chelsea

Drugi mecz ćwierćfinału Ligi Mistrzów

14 kwietnia 2009

Dirk dał The Reds nadzieję na kolejne nieprawdopodobny awans w Lidze Mistrzów, strzelając bramkę na 4:3 dla Liverpoolu po dośrodkowaniu Riery. W tym momencie podopieczni Beniteza potrzebowali jeszcze jednej bramki do wyrzucenia Chelsea z Ligi Mistrzów.

Niestety, późniejszy gol Franka Lamparda ostatecznie rozwiał nadzieje Liverpoolu, ale The Reds mogli schodzić z boiska z wysoko podniesionymi głowami, bo pokazali niesamowity charakter i zaangażowanie.

Gol 37- przeciwko Hull

25 kwietnia 2009

W końcówce sezonu 2008-2009 Dirk zdobył dwie bramki i przyczynił się do pokonania Hull 3:1.

Pierwszy gol Holendra padł w 63 minucie, kiedy dobił strzał Martina Skrtela za pola karnego.

Gol 38- przeciwko Hull

Kuyt zapewnił Liverpoolowi 3 punkty po tym, jak Myhil odbił dośrodkowanie Arbeloy prosto pod jego nogi.

Gol 39- przeciwko Newcastle

3 maja 2009

Swoją 39 bramkę w czerwonej koszulce Kuyt strzelił głową, wykorzystując dośrodkowanie Stevena Gerrarda w meczu, który Liverpool spokojnie wygrał 3:0

Gol 40- przeciwko WBA

17 maja 2009

Niektórzy twierdzą, że był to najładniejszy gol Kuyta dla Liverpoolu. Holender przebiegł całą połowę West Bromwich Albion mijając kilku rywali i strzelając zza pola karnego w dolny róg bramki.

Gol 41- przeciwko Stoke

19 sierpnia 2009

Światowej klasy zagranie Stevena Gerrarda w polu karnym pozwoliło kapitanowi minąć obrońcę i posłać piłkę wzdłuż bramki, a Kuyt zdobył trzecią dla Liverpoolu bramkę w tym meczu.

Gol 42- Burnley

12 września 2009

Błyskawiczna kontra po rzucie rożnym dla Burnley pozwoliła Kuytowi umieścić piłkę w bramce po tym, jak bramkarz wybił piłkę spod nóg Benayouna.

Gol 43- przeciwko Debreczynowi

16 września 2009

Dirk zareagował najszybciej w polu karnym po tym, jak bramkarz rywali odbił przed siebie strzał Fernando Torresa. Był to jedyny gol w tym trudnym dla Liverpoolu meczu.

Gol 44- przeciwko West Hamowi

19 września 2009

Holender po raz kolejny pokazał swoje instynkty napastnika wyprowadzając The Reds na prowadzenie w meczu na Upton Park.

Tym razem dostawił on nogę do uderzenia głową Stevena Gerrarda, ale gdyby nie on, piłka i tak wpadłaby do siatki.

Gol 45- przeciwko Evertonowi

29 listopada 2009

Kuyt był autorem drugiego gola w listopadowych derbach Merseyside i przypieczętował zwycięstwo Liverpoolu w końcówce spotkania.

Albert Riera posłał niskie dośrodkowanie z lewej strony, tuż poza zasięgiem rąk Tima Howarda, za którym stał Kuyt i dostawiając nogę podwyższył na 2:0.

Gol 46- przeciwko Arsenałowi

13 grudnia 2009

Manuel Almunia został ukarany za niepewne wyjście z bramki przy dośrodkowaniu Auelio, bo piłka upadła pod nogi Kuyta, który kopnął ją przez tłum kłębiący się w polu karnym i jakimś cudem zmieścił w bramce.

Gol 47- przeciwko Tottenhamowi

20 stycznia 2010

W arcyważnym meczu na Anfield z Kogutami Kuyt zdobył dwie bramki i dał The Reds bardzo ważne 3 punkty.

Pierwszy gol padł już w 6 minucie, kiedy przejął on podanie od Aquilaniego i uderzył ze skraju pola karnego w róg bramki Tottenham.

Gol 48- przeciwko Tottenhamowi

Holender potwierdził przewagę Liverpoolu wykorzystując rzut karny w doliczonym czasie gry. Howard Webb nakazał powtórzenie rzutu karnego, ale i za drugim razem Kuyt utrzymał nerwy na wodzy i pokonał bramkarza.

Gol 49- przeciwko Boltonowi

30 stycznia 2010

Nasz numer 18. otworzył wynik na Anfield wbijając piłkę do siatki z małej odległości po główce Alberto Aquilaniego.

Gol 50- przeciwko Evertonowi

6 lutego 2010

Swojego 50. gola dla Liverpoolu Kuyt strzelił w najbardziej odpowiednim momencie, czyli w kolejnych derbach Liverpoolu.

Tym razem nie dał się on przepchnąć Nevillowi i Howardowi i wykorzystał dośrodkowanie Stevena Gerrarda z rzutu rożnego głową kierując piłkę do siatki.

Autor: Nooldir
Data publikacji: 08.02.2010 (zmod. 02.07.2020)