15:00

Osób online 1071

07.04.2012 Liverpool 1-1 Aston Villa

Artykuł z cyklu Oceny LFC.pl

Liverpool zremisował 1:1 na Anfield, a Luis Suarez uchronił drużynę przed czwartą porażką z rzędu w lidze. Poniżej noty serwisu za tą konfrontację.

Alexander Doni - 6.5 Po tym, jak Pepe Reina ujrzał czerwoną kartkę w Newcastle, Doni poraz pierwszy został wybrany do gry w tym sezonie. Dośrodkowanie Stephena Warnocka z lewej flanki zmusiło go do pierwszej ważnej interwencji i Brazylijczyk nie był aż tak przekonujący. Jednak problem polega głównie na tym, że nikt nie pilnował rywala. Od tego momentu Doni nie miał wiele pracy i wywiązywał się ze swoich zadań poprawnie.

John Flanagan - 5.5 Podczas tego sezonu 19-latek czterokrotnie zaczynał mecz w wyjściowym składzie w lidze i Liverpool ani razu nie wygrał. Warnock mógł dośrodkować z lewej flanki po tym, jak Flanagan wcześniej się zawahał. Nienaganny występ w defensywie, ale w ataku nie był w stanie zaoferować nam dużo.

Jamie Carragher - 6 Występ na umiarkowanym poziomie. Nie można go obwiniać o stratę bramki. Wykonał to, co do niego należało i unikał długich piłek na połowę rywala.

Martin Skrtel - 6.5 Słowak wypadł zdecydowanie najlepiej spośród naszych obrońców. Bezspornie panował w powietrznych pojedynkach, a w 35 minucie znalazł się na dobrej pozycji w polu karnym i mógł strzelić gola.

Jose Enrique - 3.5 Hiszpan przepraszał swoich kolegów zapewne nie tylko na boisku. Enrique rozczarował po raz kolejny swoim występem. Jego gra zupełnie się posypała w ostatnich kilku miesiącach, a pewność siebie wyparowała. Słusznie został ściągnięty z boiska, ponieważ w żadnym aspekcie gry nie oferował wsparcia. Można wymienić 10 sytuacji, gdy próbował dośrodkować piłkę i nie wyszło mu to ani razu. Tyle samo, gdy źle podawał piłkę. Oczekuje się, że zawodnik tej klasy weźmie ciężar gry na siebie, natomiast Enrique unika tej odpowiedzialności. Enrique potrzebuje również zmiennika, gdyż opuścił tylko jeden mecz w lidze.

Dirk Kuyt - 5.5 Holender przekonywał, że jego strzał przekroczył linię bramkową. Telewizyjne powtórki podpowiadają, że być może miał rację. Arbiter jednak orzekł inaczej. Kuyt nie wykorzystał także znakomitej akcji w 43 minucie gry. 31-latek tradycyjnie włożył wiele wysiłku w swój występ, ale niejednokrotnie wiązało się to również z nieumiejętnym dośrodkowaniem lub podaniem.

Jordan Henderson - 7 GRACZ MECZU Przyzwoity występ, w którym 21-latek przykładał wagę do dokładności. Henderson zagrał 19 długich podań, a w tym 17 było celnych (@OptaLiverpool). Zagrał jako środkowy pomocnik, często cofał się po piłkę i był pod grą. Na minus należy zapisać dwa strzały, ponieważ były one mocno nietrafione.

Jonjo Shelvey - 6 Razem z Hendersonem tworzył środek pola, ale miał problem, żeby narzucić swój styl gry w pomocy. Należy podkreślić, że jego zagrania były dokładne, a całokształt wypadł udanie.

Steven Gerrard - 6.5 Kapitan zagrał tuż za napastnikiem, lecz w drugiej połowie został przesunięty na prawą stronę, gdy Liverpool przeszedł na ustawienie 4-4-2. Gerrard był wykonawcą siedmiu stałych fragmentów gry, w tym czterech rzutów rożnych i częściej były to zagrania nieprecyzyjne. Również jego strzały były nietrafione, a wyjątek stanowiło uderzenie w 92 minucie meczu. Gerrard potrafi jednak dograć kluczową piłkę. Po jego uderzeniu/dośrodkowaniu Kuyt mógł zdobyć gola w pierwszej połowie, w 53 minucie jego dogranie zakończyło się na słupku, a w 81 minucie dorzucał piłkę, po której zdobyliśmy gola.

Stewart Downing - 6 Angielski skrzydłowy twierdzi, że zasłużyliśmy na wygraną, ale on sam nie zapracował na wyższą ocenę. Trzy razy był wykonawcą rzutu rożnego, ale piłka nigdy nie trafiała do naszych zawodników. Kenny Dalglish ściągnął go w pierwszej kolejności, chociaż Downing miał również kilka dobrych zagrań. Zdecydowanie częściej jednak musi brać ciężar gry na swoje barki.

Luis Suarez - 7 Urugwajczyk ponownie był najgroźniejszym atakującym w szeregach the Reds. Zdobył bramkę i uratował jeden punkt dla drużyny. Suarez dwa razy domagał się rzutu karnego. Przy pierwszej sytuacji przekonywał, że Herd zagrał ręką, a kolejnym razem był prawdopodobnie faulowany przez Alana Huttona.