13:30

Osób online 836

04.10.2012 Liverpool 2:3 Udinese

Artykuł z cyklu Oceny LFC.pl

W kolejnym spotkaniu fazy grupowej Ligi Europy przeciwko włoskiemu Udinese Liverpool poległ po zwariowanym meczu 2:3 na Anfield, mimo wyraźnej przewagi w pierwszej części spotkania i walecznej postawie w końcówce meczu. Bramki dla the Reds zdobyli Jonjo Shelvey i Luis Suarez.

WYJŚCIOWA XI

Pepe Reina 6.5 - Wykazał się przy strzale głową Benatii. Całe spotkanie świetnie współpracował z obrońcami i był pierwszym rozgrywającym w zespole. Niewiele jednak mógł poradzić przy straconych bramkach. Świetny strzał Di Natale okazał się za mocny dla niego, nie mógł nic zrobić przy samobóju Coatesa a Pasquale również popisał się dużą siłą i precyzją przy swoim uderzeniu. Widać poprawę w jego grze, ale ciągle koledzy nie ułatwiają mu życia.

Glen Johnson 5.5 - Prostym technicznym błędem zaraz po przerwie zmarnował 45-minutowy wysiłek całej drużyny. Najpierw oddał łatwo piłkę a potem był spóźniony przy kryciu. To nie był jego dzień. Mało widoczny w ofensywie, z tyłu popełniał błędy. Na plus zaliczyć mu należy akcję w polu karnym pod koniec meczu, kiedy wyłożył świetnie piłkę Sterlingowi.

Sebastian Coates 6 - Gdyby nie feralna bramka samobójcza byłby to imponujący występ. Niestety pod presją dwóch zawodników Udinese umieścił piłkę w nieodpowiedniej bramce. W pierwszej połowie zaliczył dobry strzał głową. Ogólnie wyglądał porządnie. W bezpośrednich pojedynkach radził sobie dobrze z ofensywą Włochów i był pewny przy wyprowadzaniu piłki.

Jammie Carragher 6 - Ponosi sporą odpowiedzialność za stratę trzeciej bramki. W pojedynku weteranów Di Natale ośmieszył go żonglując piłkę pod jego kryciem po czym zaliczył asystę. Podobnie jak Coates ogólnie jego występ mógł się podobać, ale jeden istotny błąd zaważył na jego ocenie.

Jack Robinson 7 - Kolejny dobry występ młodego obrońcy w Lidze Europy. Bardzo dobrze czuł się z piłką przy nodze i nie popełniał błędów. Dobrze współpracował z Assaidim na lewej stronie.

Jordan Henderson 6.5 - Rozegrał dobre spotkanie. Wykonywał swoje zadania bardzo dobrze skupiając się głównie na utrzymywaniu nas przy piłce. Grał głębiej i nie wpływał istotnie na grę ofensywną. Zmieniony przez Gerrrarda z powodów taktycznych z pewnością wypadł lepiej od swojego kapitana.

Joe Allen 6.5 - Wydaje się, że mógł przeszkodzić Di Natale przy jego bramce. Młody Walijczyk dyktował tempo spotkania i wykazał się kilkoma bardzo dobrymi prostopadłymi podaniami, ale pokazał też, że w roli defensywnego pomocnika ciągle ma się czego uczyć.

Stewart Downing 7 - Najlepszy mecz w sezonie angielskiego skrzydłowego. Nie ograniczał się do rajdów i prostych dośrodkowań a znacznie rozszerzył wachlarz swoich zagrań. Zaliczył ładną asystę przy golu Jonjo i był bliski drugiej przy jeszcze lepszym podaniu do Suareza. Niestety na jego ocenę wpływa zachowanie przy trzeciej bramce Udinese, kiedy odpuścił w pewnym momencie Pasquale i pozwolił mu na oddanie soczystego strzału.

Jonjo Shelvey 7.5 - Zawieszony w angielskich rozgrywkach młodzik pokazał, że ciągle ma chrapkę na grę w pierwszym składzie. Ustawiony ofensywniej świetnie rozpoczął i wykończył akcję wyprowadzającą Liverpool na prowadzenie. Grał inteligentnie i ciągle znajdował przestrzeń do gry na połowie rywala. On także nie ustrzegł się błędu, kiedy zamiast dobić wolej Suareza zachował się jak obrońca i przypadkowo wybił piłkę.

Oussama Assaidi 6 - Próbował przedzierać się lewym skrzydłem w pole karne Włochów, ale niewiele mu wychodziło. Zaliczył anonimowy występ i nie tworzył faktycznego zagrożenia w naszej ofensywie. Zmieniony zasłużenie przez Suareza.

Fabio Borini 6 - Napracował się w tym meczu, ale nie potrafił wpłynąć na nasze ataki. Jego poruszanie się i ustawianie były dobre, ale brakowało dokładności i większej liczby wygranych pojedynków z przeciwnikami.

REZERWOWI

Luis Suarez 8 GRACZ MECZU - Dał bardzo dynamiczną zmianę. Z miejsca rozruszał naszą ofensywę. Fantastycznie przymierzył z rzutu wolnego, oddał do tego kilka groźnych strzałów. Potrafił się wrócić głębiej po piłkę i chociaż był krótko na boisku najmocniej nastraszył Udinese. Aż kipiał energią i chęcią przywrócenia dobrego wyniku w tym meczu.

Steven Gerrard 5 - Jeśli jego wejście miało być sygnałem do ataku to niestety takim dla przeciwnika. Jego nieodpowiedzialność za piłkę w środku boiska doprowadziła do straty trzeciej bramki. Aż dwukrotnie w tamtej akcji tracił piłkę w prosty sposób, umożliwiając Włochom kontrę.

Raheem Sterling 7 - Nastolatek wszedł na ostatnie minuty, żeby odrobić straty i zagrał dobrze. Wypracował kilka akcji, sam również próbował strzelać, ale był niedokładny lub blokowany. Znacznie rozruszał naszą grę po lewej stronie boiska.

Autor: Hulus
Data publikacji: 07.10.2012 (zmod. 02.07.2020)