17:30

Osób online 891

8.11.2014 Liverpool 1:2 Chelsea

Artykuł z cyklu Oceny LFC.pl

Liverpool nie zdołał ugrać choćby punktu z liderem Premier League i po porażce 1:2 spadł do dolnej połówki tabeli. Poniżej oceny zawodników za spotkanie z Chelsea.

Simon Mignolet 6,5 - Przy pierwszym golu zdołał obronić strzał Terry’ego, ale przy dobitce z bliskiej odległości był bezradny i nie należy go za to winić. Przy drugim nie miał nic do powiedzenia. Dość dobre zawody Belga.

Glen Johnson 5,5 - Nie najgorzej radził sobie z Hazardem, dwukrotnie blokował jego strzały w pierwszej połowie. Przy drugim golu nie zaasekurował Coutinho, przez co Azpilicueta mógł spokojnie dograć piłkę w pole karne.

Martin Skrtel 6,5 - Stoczył sporo pojedynków z Costą i radził sobie z nim dużo lepiej niż jego partner z obrony. Przy wyrównującej bramce ani on, ani Lovren nie zdołali uprzedzić Costę przy podaniu głową do Terry’ego, mimo to Słowak rozegrał solidne zawody.

Dejan Lovren 4 - W pierwszej połowie jak na standardy Lovrena nie było źle. W drugiej wyglądał już na totalnie zagubionego, gubił krycie, podejmował złe decyzje, nie wiedząc gdzie się poruszać, przegrywał pojedynki z zawodnikami gości, którzy nie mieli problemów z ogrywaniem go.

Alberto Moreno 6 - Miał kilka interwencji na pograniczu faulu, ale sędzia nie zinterpretował ich jako przewinienia. Dwukrotnie odebrał piłkę rywalom przerywając tym samym groźnie zapowiadające się kontry gości.

Steven Gerrard 4 - Kolejny raz widzieliśmy typowego Gerrarda, grającego za nazwisko, a nie z powodu wkładu jaki wnosi do gry. Popełniał te same błędy co zwykle, a kilka razy ruchliwi pomocnicy Chelsea z łatwością mijali go z piłką przy nodze.

Jordan Henderson 4 - Dużo podań wykonał wszerz i do tyłu, a jak już odważył się zagrać do przodu to często robił to niedokładnie. W tym meczu zabrakło w jego grze jakości, niewiele pozytywnego wniósł do konstruowania akcji. Gdy Chelsea była w posiadaniu piłki, Jordan cały czas był w pobliżu Fabregasa, przeszkadzając mu w grze, przez co Hiszpan nie mógł rozwinąć skrzydeł.

Emre Can 7,5 – PIŁKARZ MECZU - Już na początku meczu po jego strzale piłka odbiła się od obrońcy i wyszła na rzut rożny, a kilka minut później z podobnego miejsca zdobył pierwszą bramkę dla Liverpoolu. Silny, dobrze podający, potrafiący ruszyć do przodu i przenieść grę na połowę rywala.

Philippe Coutinho 7 - Próbował indywidualnych akcji z niezłym skutkiem, po jednej z nich zakończonym celnym strzałem Courtois musiał się trochę natrudzić. Jeden z nielicznych zawodników Liverpoolu, który stwarzał problemy Chelsea na ich połowie. Brał udział w chyba najlepszej akcji zespołu z początku drugiej połowy, gdy szybkim podaniem uruchomił Sterlinga, który chwilę później oddał strzał.

Raheem Sterling 6,5 - Był aktywny, szarpał, starał się kreować akcje, oddał groźny strzał z pola karnego w drugiej połowie, aż cztery razy był faulowany. Walczył w odbiorze piłki, dwukrotnie odbierając ją rywalom na własnej połowie.

Mario Balotelli 4 -Oddał zaledwie jeden strzał, nie kontrolował linii spalonego, aż cztery razy dając się złapać na ofsajdzie. Nie sprawił obrońcom Chelsea żadnych kłopotów w tym meczu.

Rezerwowi:

Joe Allen 6,5 - Dał dobrą zmianę, choć zmienił niewłaściwego zawodnika. Dobrze kontrolował piłkę, a jego podania nadawały płynności akcjom the Reds.

Fabio Borini 6,5 - Latem był na wylocie, ale pod nieobecność Sturridge’a jest naszym najlepiej grającym napastnikiem. Wniósł więcej ruchu z przodu, przez co ożywił trochę grę Liverpoolu w tej formacji.

Rickie Lambert – bez oceny - To nie była udana zmiana, ale krótko przebywał na boisku i nie miał wielu możliwości.

Autor: Licznerek
Data publikacji: 11.11.2014 (zmod. 02.07.2020)