15:00

Osób online 1176

23.01.2016 Norwich 3:4 Liverpool

Artykuł z cyklu Oceny LFC.pl

Przedstawiamy Państwu oceny według LFC.pl po wczorajszym meczu przeciwko the Canaries na Carrow Road. Liverpool po niesamowitej końcówce rywalizacji pokonał beniaminka 5:4.

Simon Mignolet 5 - 4 bramki wpuszczone przez bramkarza w jednym meczu nigdy nie przynoszą mu chluby. Ciężko wprost obwiniać go, o któregoś ze straconych goli, jednak wydaje się przy przy strzale Naismitha mógł zrobić więcej. Jego dyspozycja na przedpolu wciąż jest obiektem niepochlebnych komentarzy środowiska piłkarskiego na Wyspach.

Alberto Moreno 4.5 - Jubileuszowy występ Hiszpana, lecz niespecjalnie udany. Sprokurował rzut karny dla Kanarków, momentami wyglądał nieporadnie. Próbował szczęścia w pierwszej połowie przy strzale z rzutu wolnego, lecz nie trafił w światło bramki.

Mamadou Sakho 4 - Prawdziwa sinusoida dyspozycji 'Mamy'. Po słabym występie z Arsenalem i dobrym występie w rywalizacji z United przyszła pora na kolejny kiepski mecz. Przegrywał pojedynki główkowe, dał się przechytrzyć Mbokaniemu przy wyrównującym golu Norwich. Nie popisał się także w doliczonym czasie gry, kiedy do siatki Mignoleta futbolówkę skierował Bassong.

Kolo Toure 5 - Lepszy występ od swojego partnera ze środka bloku defensywnego, lecz Naismith i Mbokani także napsuli mu sporo krwi w sobotnie popołudnie.

Nathaniel Clyne 5 - Miał swój udział przy golu Hendersona, kiedy po jego zagraniu asystę zanotował Firmino. Często znajduje się z piłką w korzystnych dla swego klubu sektorach boiska, lecz tego dnia rzadko robił z nią coś pożytecznego.

Lucas Leiva 5 - Mocno średni występ. Kilka odbiorów, nie ustrzegł się także strat. W drugiej połowie próbował kilku sprytnych prostopadłych piłek do partnerów z przodu. Szczególnie warta zapamiętania była jednak postawa Brazylijczyka przy bramce Naismitha w pierwszej połowie. Lucas wyglądał przez chwilę, niczym zamrożony przez 'Sub-Zero' w grze 'Mortal Kombat'.

Emre Can 5.5 - Był zbyt bierny przy golu Naismitha, gdy pozwolił 'odjechać' reprezentantowi Szkocji. Niekiedy zbyt daleko od swoich partnerów w środku pola, przez co brakowało nieco spójności w grze. Niemiec dzięki swojej agresji i determinacji ofiarnym wślizgiem zapoczątkował akcję, po której Milner trafił do siatki.

Jordon Ibe 6 - Sprawiał problemy Ivo Pinto na skrzydle, kilkukrotnie uwalniając się spod opieki obrońcy rywala. Warto zauważyć, że młody skrzydłowy the Reds był jednak bardzo rzadko 'pod grą'. W całym meczu miał zaledwie 21 kontaktów z piłką, zanim został zmieniony przez Lallanę.

Jordan Henderson 6.5 - Słabsza pierwsza połowa w wykonaniu kapitana Liverpoolu, kiedy momentami został stłamszony w środku pola, co przedkładało się na chaotyczną postawę Czerwonych. Po przerwie było już dużo lepiej. Strzelił ważną bramkę na początku drugiej połowy, przywracając wiarę drużynie.

James Milner 7.5 - James zaprezentował naprawdę dużą wszechstronność w grze. Tradycyjnie biegał na boisku najwięcej, zaliczył asystę przy golu Firmino, a także sam trafił do siatki, korzystając z uprzejmości obrońcy Norwich. Maczał palce także przy bramce na 3:3. Na minus z pewnością trzeba zapisać mu brak skuteczności w pierwszej odsłonie, gdy w sytuacji sam na sam nie podwyższył prowadzenia gości.

Roberto Firmino 8 - GRACZ MECZU - 2 gole i asysta na koncie. Pokazał swoje możliwości. Przy pierwszej bramce sprzyjało mu nieco szczęście, przy drugim błysnął finezją. Po wcześniejszych popisach z Arsenalem potwierdza, że może sobie śmiało radzić w roli wysuniętego napastnika.

Adam Lallana 7.5 - Wszedł na plac gry po przerwie i dał naprawdę świetną zmianę. Raz szukał wolnej przestrzeni na skrzydle, innym razem operował jako '10'. Popisał się świetnym podaniem do Firmino, a sam dokonał egzekucji na Kanarkach w doliczonym czasie gry.

Christian Benteke 6 - Przebywał na boisku przez 15 minut i przez ten okres nie zrobił wiele, no może poza zwracaniem na siebie uwagi obrońców w polu karnym w ostatniej akcji meczu.