15:00

Osób online 1268

23.04.2016 Liverpool 2:2 Newcastle

Artykuł z cyklu Oceny LFC.pl

Benitez po raz drugi od odejścia z Liverpoolu wywozi punkt z Anfield po remisie 2:2. The Reds nie potrafili utrzymać dwubramkowej przewagi wypracowanej w pierwszej połowie. Poniżej oceny za mecz z Newcastle.

WYJŚCIOWA XI:

Simon Mignolet - 3 - Nie miał nic do roboty, a i tak udało mu się zawalić mecz. W byłym klubie nie będą z niego pocieszeni.

Connor Randall - 5 - Kolejny nieprzekonujący występ młodego Scousera. Kiepski w obronie i w ataku. Przy obu bramkach mógł zrobić trochę więcej. Przy pierwszym dość łatwo przegrał główkę z Cisse, przy drugim mógł znacznie agresywniej podbiec do zablokowania Colbacka.

Dejan Lovren – 6,5 - Dobrze rozgrywał piłkę, nieźle grał na wyprzedzenie i wygrywał pojedynki powietrzne z rywalami.

Kolo Toure – 6,5 - Poprawny występ, choć mógł zrobić ciut więcej, by zablokować dośrodkowanie Anity przy pierwszym golu.

Alberto Moreno - 7,5 - Lewa strona boiska pozostała do jego dyspozycji i pewnie tam sobie poczynał, notując dwie asysty.

Joe Allen - 7 - Kolejny mecz Walijczyka potwierdzający jego dobrą formę. Nieźle rozgrywał, brał aktywny udział w atakach The Reds, aż pięć razy był zatrzymywany faulem.

Kevin Stewart - 6 - Zagrał trochę lepiej niż w meczu z Bournemouth, ale nadal musi pracować nad lepszymi podaniami. Dwukrotnie uderzał z dystansu, raz daleko od bramki, raz zablokowany.

James Milner – 7,5 - Najaktywniejszy zawodnik w tym meczu z największą ilością kontaktów z piłką. Napracował się za dwóch najpierw w środku pola, później na prawej obronie. Dobrze współpracował z Lallaną, oskrzydlał akcje na prawej stronie i zagrał kilka bardzo dobrych wrzutek w pole karne. Występ na plus.

Adam Lallana - 7,5 - PIŁKARZ MECZU - Strzelił przepiękną bramkę na 2:0 i stwarzał nieustanne zagrożenie w szeregach obrony gości. Odegrał też swoją rolę w bronieniu, zaliczając trzy odbiory i przechwyt.

Roberto Firmino - 6 - Miał kilka udanych zagrań, ale ogółem pokazał w tym meczu za mało. Zbyt często tracił piłkę.

Daniel Sturridge – 7,5 - Mecz ułożył się dla niego idealnie od strzelenia bramki. Później jeszcze za faul na nim sędzia prawdopodobnie powinien odgwizdać karnego. W drugiej połowie opadł trochę z sił.

REZERWOWI:

Lucas Leiva – 6 - Wszedł na ostatnie dwadzieścia minut, wygrał dwie główki, zanotował odbiór i dwa przechwyty.

Philippe Coutinho - 6 - Dobrą okazję wykreował mu Ojo, ale strzał Brazylijczyka został zablokowany. Spodziewano się po nim lepszej zmiany.

Sheyi Ojo - 6,5 - Zagrał tylko niespełna kwadrans, ale zdołał przez ten czas wykreować Coutinho dobrą sytuację.

Autor: Licznerek
Data publikacji: 25.04.2016 (zmod. 02.07.2020)