15:00

Osób online 798

15.08.2017 Hoffenheim 1:2 Liverpool

Artykuł z cyklu Oceny LFC.pl

Liverpool stał się pierwszym pogromcą Hoffenheim na ich boisku od maja 2016 roku. The Reds dzięki skromnej zaliczce wywiezionej z Niemiec są bliżej awansu do fazy grupowej Ligi Mistrzów.

Simon Mignolet 8 – PIŁKARZ MECZU - Ojciec zwycięstwa na niemieckiej ziemi. Obronił rzut karny, kilka razy dobrze spisał się na linii, zwłaszcza w końcówce pierwszej połowy broniąc sytuację sam na sam z Gnabrym. Przy straconym golu był bez szans.

Trent Alexander-Arnold 7 - Świetnie wykonał rzut wolny, po którym Liverpool wyszedł na prowadzenie. Spisywał się dobrze, niestety nie ustrzegł się błędu w końcówce spotkania i zamiast zająć się atakiem na Utha, zaczął sygnalizować spalonego, zostawiając Niemcowi zbyt dużo swobody przy straconym golu.

Joel Matip 6 - Podobnie jak Trent mógł zapobiec utracie bramki, zabrakło mu większego zdecydowania w tej akcji. Pewny z piłką przy nodze.

Dejan Lovren 3 - Zaczął mecz niefortunną interwencją, gdy w polu karnym interweniował tak, że piłka odbiła mu się od ręki. Później sprokurował rzut karny, a przy straconym golu złamał linię spalonego. Był słabym punktem drużyny, miał problemy z właściwym ustawieniem i odpowiednimi reakcjami na wydarzenia boiskowe.

Alberto Moreno 5,5 - Podobnie jak Lovren miał pewne kłopoty w obronie, zwłaszcza w pierwszej połowie. Zawodnicy gospodarzy wzięli sobie na celownik tę dwójkę. Miał niezłe wejścia ofensywne na pełnej szybkości.

Jordan Henderson 4 - Nie potrafił asekurować obrony w stopniu, który jest od niego wymagany. Miał też problemy z grą pod presją. Został zmieniony w pierwszej kolejności.

Emre Can 6,5 - Najjaśniejsza postać środka pola The Reds. Silny, zaliczający kluczowe odbiory, stworzył Salahowi jedną świetną okazję. Po zejściu Hendersona zajął jego pozycję, gdzie radził sobie lepiej od Anglika.

Gini Wijnaldum 4 - Kompletnie niewidoczny, może z wyjątkiem końcówki spotkania, gdy kilka razy brał udział w kontratakach. Przez dziewięćdziesiąt minut gry zaliczył zaledwie trzydzieści siedem kontaktów z piłką, to najmniej z całej drużyny, mniej nawet od Mignoleta.

Mohamed Salah 6,5 - Dzięki swojej szybkości był przydatny w kontratakach, jednak w ich finalizacji brakowało mu zimnej krwi i większej dokładności. Jest to element gry, którego braki rzuciły się w oczy w pierwszych dwóch meczach tego sezonu.

Roberto Firmino 7 - Bardzo dobrze układała się jego współpraca z Sadio Mane. Kreował szanse kolegom, sam niestety jedną dogodną po podaniu Senegalczyka zaprzepaścił. Zaliczył asystę przy golu Milnera.

Sadio Mane 8 - Bez wątpienia najgroźniejszy zawodnik Liverpoolu tego dnia. Napędzał akcje The Reds, był szybki, trudny do zatrzymania, a grający po jego stronie Ermin Bicakcic został zmieniony już na początku drugiej połowy, ponieważ nie mógł poradzić sobie z Senegalczykiem.

REZERWOWI:

James Milner 6,5 - Zmienił Hendersona i powoli rozkręcał się na boisku. Sporo podłączał się do akcji ofensywnych, po jednej z nich za pomocą lekkiego odbicia od zawodnika Hoffenheim zdobył bramkę na 2:0.

Dominic Solanke – bez oceny - Spędził około dziesięciu minut na boisku, w których wykazał się poszanowaniem piłki i odpowiedzialnością.

Marko Grujić – bez oceny - Zmienił w samej końcówce Sadio Mane.

Autor: Licznerek
Data publikacji: 17.08.2017 (zmod. 02.07.2020)