21:00

Osób online 1240

31.08.2019 Burnley 0:3 Liverpool

Artykuł z cyklu Oceny LFC.pl

Liverpool pokonał wczoraj 3:0 Burnley i wygodnie rozsiadł się w fotelu lidera Premier League. Jak wypadli nasi zawodnicy na Turf Moor? Przedstawiamy zestaw ocen piłkarzy po tym starciu.

Adrián 7 - Hiszpan zaliczył spokojne popołudnie w rywalizacji z the Clarets. W pierwszej połowie zmuszony do jednej poważniejszej interwencji przy uderzeniu Chrisa Wooda. 32-latek zachował tym samym swoje pierwsze czyste konto w nowym klubie.

Andy Robertson 7 - Miał sporo wolnej przestrzeni na lewej stronie boiska i skutecznie radził sobie z Lennonem. Zaliczył solidny występ na Turf Moor, chociaż bez większych fajerwerków.

Joël Matip 8 - Kameruńczyk prezentuje od dłuższego czasu bardzo wysoką formę. Był nieustannie skoncentrowany, nie dał się zdominować Barnesowi i Woodowi.

Virgil van Dijk 8 - Holender miał 2 mniej pewne momenty w tym spotkaniu, co nie zmienia faktu, iż rozegrał bardzo dobre zawody w rywalizacji z Burnley. Van Dijk może być najważniejszym piłkarzem Liverpoolu w walce o tytuł mistrza Anglii. Napsuł sporo krwi napastnikom the Clarets, którzy nie mogli dojść do sytuacji strzeleckich, dzięki szczelnej defensywie klubowych mistrzów Europy.

Trent Alexander Arnold 8 - 20-latek miał swój udział przy pierwszym golu, kiedy jego dośrodkowanie odbiło się od rywala i kompletnie zaskoczyło Pope'a. Spisywał się dobrze w obronie i w miarę możliwości angażował w akcje ofensywne, gdzie w jednej z akcji zaimponował umiejętnościami technicznymi, łatwo mijając rywali na wysokości pola karnego.

Fabinho 7.5 - Istotnie odegrał kluczową rolę w środku pola. Wykonał dużo czarnej roboty. Zapewnił odpowiednią asekurację obrońcom przy długich piłkach, często posyłanych przez rywali.

Jordan Henderson 7.5 - Hendo dobrze prosperował w roli prawego środkowego pomocnika. Obsłużył kapitalnym podaniem Salaha w polu karnym w pierwszej połowie, jednak Pope wygrał pojedynek z Egipcjaninem.

Gini Wijnaldum 7 - 28-latek dobrze zespalał i organizował grę linii pomocy. Można mu jedynie zarzucić momentami zbyt asekuracyjną grę, bez większego ryzyka, ale nie zmienia to faktu, iż zaliczył rzetelny występ.

Mohamed Salah 7 - Jego szybkość była sporym utrapieniem dla defensywy gospodarzy. W pierwszej połowie mógł mieć na swoim koncie już 2 bramki, lecz na drodze stanął mu słupek po interwencji Pope'a, a także niedokładne przyjęcie piłki w polu karnym po podaniu Hendo. Mo był cały czas pod grą i szukał gry, lecz czasami za bardzo chciał strzelić gola i nie widział lepiej ustawionych partnerów, co szczególnie sfrustrowało w pewnym momencie Sadio Mané.

Sadio Mané 8 - Strzelił gola i ładnie wykończył akcję Liverpoolu po zagraniu Firmino.

Roberto Firmino 9 - GRACZ MECZU - Imponuje pewnością siebie. Błyszczy w wielu aspektach swojej gry, kiedy trzeba cofa się do środka pola, by rozegrać akcję z partnerami. Zaliczył asystę przy bramce Sadio, a później zamknął mecz w 80. minucie rywalizacji precyzyjnym strzałem.

Alex Oxlade-Chamberlain 6.5 - Dostał 20 minut od Kloppa, nie wyróżnił się niczym szczególnym.