player
LIV
Liverpool
Premier League
01.10.2022
16:00
BHA
Brighton & Hove Albion
 
Osób online 337

Sezon 2000/01

Artykuł z cyklu Jamie Carragher


Był to jeden z najlepszych sezonów LFC podczas kariery Jamiego Carraghera – drużna zdobyła trzy puchary. Zakończenie sezonu z Pucharem UEFA, Pucharem Anglii i Pucharem Ligi było doskonałym sprawdzianem umiejętności Gérarda Houlliera.

Majowe zbieranie pucharów

Podobnie jak dwanaście miesięcy wcześniej, Jamie Carragher otrzymał prezent w postaci kolejnego wyzwania. Związane było ono z pojawieniem się na Anfield nimieckiego duetu, który tworzyli Christian Ziege i Markus Babbel. To musiało zagrozić jego pozycji w zespole. Jednak i tym razem Carra stanął na wysokości zadania w typowy dla siebie sposób, przystosowując się do nowej, nieznanej roli lewego obrońcy. Natomiast the Reds połączyli swoje pucharowe zdobycze z zajęciem trzeciego miejsca w lidze, zaliczając po drodze podwójne zwycięstwo nad Manchesterem United.

Michael Owen zdobywa pierwszego ze swoich dwóch goli w finale Pucharu Anglii.

Carra w starciu z napastnikiem Kanonierów, Sylvainem Wiltordem.

Zespół cieszący się z odniesionego zwycięstwa. Jamie Carragher stoi pierwszy z prawej.

Carragher był częścią silnej linii obrony, którą tworzył wraz z Hyypią, Henchozem i Babbelem. Warte wspomnienia są heroiczne występy w meczach pucharu UEFA z Romą, Porto i Barceloną.

Carra miał po raz pierwszy okazję doświadczyć smaku trofeum w Cardiff, kiedy Liverpool pokonał Birmingham City w finale Pucharu Ligi, a on sam udanie wykonał jedenastkę w rozstrzygającej starcie serii rzutów karnych.

Trzy miesiące później miał swój udział w wygranym z Arsenalem 2:1 meczu finałowym Pucharu Anglii. Było to jednak tylko wstępem do dania głównego, jakim okazało się heroiczne zwycięstwo 5:4 odniesione w Dortmundzie nad Deportivo Alavés w finale Pucharu UEFA.

Skład na rewanżowy mecz z Barceloną rozegrany na Anfield - tył, od lewej do prawej: Henchoz, Babbel, Heskey, Westerveld, McAllister, Hamann, Hyypiä; front: Carragher, Owen, Gerrard i Šmicer

LFC 2000/01

Menadżer: Gérard Houllier

Puchar Anglii: zwycięzcy

Puchar Ligi: zwycięzcy

Puchar UEFA: zwycięzcy

Najlepszy strzelec: Michael Owen (24)

Materiały zaczerpnięto z „Carra Liverpool Legend” – specjalnej publikacji wydanej przez twórców oficjalnego miesięcznika Liverpool FC – redakcja.Data publikacji: 06.07.2013 (zmod. 02.07.2020)