15:00

Osób online 1073

24.06.2020 Liverpool 4:0 Crystal Palace

Artykuł z cyklu Oceny LFC.pl

Przedstawiamy Państwu oceny serwisu po środowym spotkaniu z Crystal Palace, które zakończyło się zwycięstwem the Reds wynikiem 4:0.

Alisson 6,5 - Chyba nigdy nie był bardziej bezrobotny w całej swojej dotychczasowej karierze tak jak w meczu z ekipą Roya Hodgsona.

Trent Alexander-Arnold 8 - Młody Anglik imponował w meczu z Orłami, przepiękna bramka z rzutu wolnego uskrzydliła the Reds i pomogła rozwiązać worek z bramkami.

Joe Gomez 7,5 - Świetnie ustawiony praktycznie w każdym momencie meczu, razem z Virgilem zdusili w zarodku wszystkie zapędy na kontratak drużyny gości.

Virgil van Dijk 7,5 - Skała. Widać gołym okiem, że współpraca z Joe Gomezem układa się znakomicie. Razem z Anglikiem tworzą najlepszy duet stoperów w lidze. Nie pozwolił rywalom na żaden kontakt piłki we własnym polu karnym.

Andrew Robertson 7,5 - Na Szkota zawsze można liczyć, robił dużo szumu z przodu, jak i zapewnił spokój w defensywie po swojej stronie. Asysta przy bombie Fabinho.

Jordan Henderson 7 - Dobry występ, ale bez większej historii. W roli 'ósemki' sprawia się dobrze, ale w tym meczu nie wydawał się graczem 'niezbędnym'.

Fabinho 9 - GRACZ MECZU - Brazylijczyk królował w środku pola. Cały czas pod grą, a PRECYZJA to jego drugie imię. Rzucał same ciasteczka na jedne i drugie skrzydło. Popisał się fenomenalnym podaniem nad głowami obrońców Crystal Palace przy bramce Mo Salaha, a o petardzie z 30. metrów nie wspominając. Czapki z głów!

Georginio Wijnaldum 6 - Powiedzieć tylko, że ma problemy z wykańczaniem akcji, to naprawdę w tej kwestii mocno można się gryźć w język. Holender zmarnował 2-3 dogodne okazje na zdobycie gola, przez co wynik spotkania mógł wyglądać jeszcze bardziej okazale.

Mohamed Salah 8 - To był taki Mo, za jakim tęskniliśmy przez cały okres przerwy przez pandemię. Gdyby Egipcjanin pojawił się od pierwszej minuty w meczu z Evertonem kilka dni wcześniej, to zapewne mistrzostwo świętowalibyśmy dzień wcześniej.

Roberto Firmino 6,5 - Jak zawsze pracuś przy pressingu, ale z przodu nie 'wyczarował' niczego ciekawego. Zaliczył asystę drugiego stopnia przy bramce na 4:0 Sadio.

Sadio Mané 7,5 - Robił tę samą robotę co w poprzednim meczu, lecz nie znajdował się w tylu dogodnych sytuacjach strzeleckich co jego kolega po drugiej stronie. Z piłką czy bez jest tak samo niewyobrażalnie szybki. Nieuchwytny cel.

Alex Oxlade-Chamberlain 6 - Zmienił Hendersona i wszedł w jego buty. Nieco anonimowy występ, mimo tylu kontaktów z piłką.

Neco Williams 8 - Jeśli cała kariera młodego Walijczyka ma wyglądać tak jak debiut w Premier League - mówimy 3x TAK. Wszedł za Arnolda i robił nie mniejszy smród pod polem karnym ekipy gości.

Takumi Minamino 6 - Zmienił Roberto Firmino i poza bieganiem niczym konkretnym nie zapadł w pamięci. Ewidentnie Japończykowi brakuje minut.

Naby Keïta 6 - Wszedł i zrobił to co należało przy wyniku 4:0, trzymał i rozgrywał piłkę jak najdalej od swojego pola karnego.

Harvey Elliott 6 - Kolejny debiutant w lidze w barwach The Reds. Cieszy to, że Klopp ceni umiejętności młodziutkiego Anglika i wpuszcza chłopaka na ostatnie minuty kosztem Origiego.

Autor: Zalewsky
Data publikacji: 27.06.2020 (zmod. 02.07.2020)