17:30

Osób online 954

21.09.2021 Norwich 0:3 Liverpool

Artykuł z cyklu Oceny LFC.pl

W trzeciej rundzie Pucharu Ligi Liverpool rozprawił się na Carrow Road z ekipą Norwich City 3:0. Zapraszamy do zapoznania się z ocenami redakcji oraz czytelników LFC.pl po wtorkowym meczu z Kanarkami.

Wyjściowa XI

Caoimhin KelleherOcena redakcjiOcena czytelników

88,5

Irlandczyk będzie w tym sezonie miał szanse wykazania się w krajowych pucharach i w każdym tym spotkaniu musi być pewnym punktem, aby nie stracić możliwości gry na koszt Adriána. W meczu z Kanarkami popisał się pewnością siebie, a jego obrona rzutu karnego pozbawiła rywali powrotu do meczu.

Conor BradleyOcena redakcjiOcena czytelników

5,56

Otrzymał od Kloppa szansę debiutu, choć wprawdzie było kilka błędów w ustawieniu, to Irlandczyk z Północy powinien być zadowolony ze swojego występu.

Ibrahima KonatéOcena redakcjiOcena czytelników

6,56,5

Trzy dni po debiucie w Liverpoolu Konaté otrzymał kolejną szansę gry, a jego występ był podobny do tego, który widzieliśmy przeciwko Crystal Palace. Spokojny, opanowany, szybki i silny.

Joe GomezOcena redakcjiOcena czytelników

6,57

Być może nie wszystkie jego decyzje były najlepsze, ale za każdym razem potrafił się zrehabilitować. Warto wspomnieć o tym, że wykonał wspaniale zareagował w polu karnym po tym, jak Kelleher obronił karny, dwukrotnie blokując strzały rywali.

Kostas TsimikasOcena redakcjiOcena czytelników

77,5

Grek i Andy Robertson mają teraz tyle samo asyst w kalendarzowym 2021 roku. Bardzo dobry w defensywie, a jego dośrodkowania siały popłoch w szeregach drużyny gospodarzy.

Alex Oxlade-ChamberlainOcena redakcjiOcena czytelników

6,54,5

Był od początku spotkanie nieco zagubiony, ale im dłużej operował piłką to prezentował się znacznie lepiej. Mecz zakończył z asystą i być może będzie to dobry prognostyk na kolejne tygodnie. Na zachętę od nas - 6,5.

Naby KeïtaOcena redakcjiOcena czytelników

6,56

Zaczął przyzwoicie, ale na pełen osąd chcielibyśmy się zdecydować po pełnych 90. minutach. W przerwie Klopp podjął decyzję o zmianie w przerwie, aby nie pogłębić urazu. To była po prostu niezły mecz, z kilkoma dobrymi momentami.

Curtis JonesOcena redakcjiOcena czytelników

6,56,5

Po zejściu Keïty wziął większy ciężar gry na siebie. Pełnił w tym spotkaniu rolę fałszywego defensywnego pomocnika, ale często brał udział w ataku i dobrze wykonał swoją część pracy.

Kaide GordonOcena redakcjiOcena czytelników

76,5

Wszystkie oczy zwrócone były na Gordona, gdy otrzymał szansę debiutu, stając się piątym najmłodszym zawodnikiem w historii klubu. 16-latek zaczął z wysokiego C, ale w miarę upływu czasu gasł, choć mecz powinien kończyć z bramką na koncie.

Divock OrigiOcena redakcjiOcena czytelników

7,57,5

Gol i asysta to statystyki Origiego po meczu z Kanarkami, całkiem nieźle na gracza, który już był na wylocie z klubu. Belg jest dziewiątym graczem w historii Liverpoolu, który strzelił 10 lub więcej goli w Pucharze Ligi.

Takumi MinaminoOcena redakcjiOcena czytelników
PIŁKARZ MECZU88,5

Swój pierwszy występ w Liverpoolu w tym sezonie udekorował klamrą pod postacią dwóch bramek i ogólnie bardzo dobrym występem. Wspaniale odnalazł się pod bramką rywali i ze 100% skutecznością wykończył obie sytuacje. Nie może być lepszego czasu dla Japończyka, aby dostać szansę na grę w spotkaniu Premier League. Zasługuje na to.

Rezerwowi

Tyler MortonOcena redakcjiOcena czytelników

66,5

Nie jest to jeszcze znane kibicom nazwisko, ale młody Anglik zmienił obraz gry w drugiej linii swoją agresją i umiejętnością zmiany tempa.

Andrew RobertsonOcena redakcjiOcena czytelników

66

Wszedł w 66. minucie meczu w miejsce Kostasa Tsimikasa, kiedy Liverpool miał na koncie już dwa trafienia.

Jordan HendersonOcena redakcjiOcena czytelników

brak ocenybrak oceny

Pojawił się na murawie na końcowe minuty.

Jürgen KloppOcena redakcjiOcena czytelników

7,58

Klopp dokonał dziewięciu zmian w stosunku do poprzedniego spotkania. Zaprezentował mieszankę młodości i doświadczenia i został nagrodzony pięknym pokazem siły, w którym przeświecała chęć pokazania swoich umiejętności rezerwowych piłkarzy. Wpływ Minamino, Origi i Tsimikasa jest kolejnym sygnałem o konkurencyjności drużyny, podczas gdy Bradley, Morton i Gordon zasugerowali, że mogą przydać się w trakcie spotkań w krajowych pucharach.

Grafiki oraz statystyki wykorzystano z portalu SofaScore.com.

Autor: Zalewsky
Data publikacji: 24.09.2021