Życiorys

Curtis Jones to wszechstronny i utalentowany pomocnik.

Jest w klubie od 9 roku życia, zadebiutował w wieku 16 lat w drużynie U18 w sezonie 2016/17.

Po debiucie w drużynie U-23 w styczniu 2018 roku podpisał swój pierwszy profesjonalny kontrakt z zespołem The Reds.

Miał okazję zaimponować Jürgenowi Kloppowi latem 2018 roku podczas okresu przygotowawczego i był częścią składu, który poleciał do USA.

Jones na zawsze zapamięta dzień 30 października 2019 roku. Liverpool zmierzył się wówczas z Arsenalem w Carabao Cup i przy wyniku 5-5 po 90. minutach, do rozstrzygnięcia potrzebny był konkurs jedenastek. Divock Origi miał wykonywać jako piąty rzut karny dla Liverpoolu, a Curtis jako czwarty, ale młody Anglik poprosił Belga o zamianę z nim. Klopp nie miał pojęcia o tym i był zaskoczony, widząc Divocka podchodzącego do jedenastki jako czwarty.

Curtis zmienił przebieg spotkania, kiedy wszedł w 55. minucie Liverpool przegrywał 4-2. Wykazał się niezwykłą pewnością siebie jak na 18-latka, który wziął na siebie odpowiedzialność za wykonanie piątego rzutu karnego Liverpoolu przed The Kop. Chłopak z  Toxteth zapewnił The Reds awans do ćwierćfinału tych rozgrywek.

- Będąc chłopakiem stąd, zawsze marzyłem o pojawieniu się na Anfield - powiedział Curtis po meczu dla BBC Radio 5 Live.

Na pierwszy mecz w Premier League Curtis Jones czekał do 7 grudnia 2019 roku, kiedy wszedł na ostatnie piętnaście minut w zwycięskim meczu 3-0 z Bournemouth.

Kolejnym punktem kulminacyjnym początkującej kariery Curtisa Jonesa była trzecia runda Pucharu Anglii 5 stycznia 2020 roku. Wówczas młody Scouser strzelił pięknego zwycięskiego gola przeciwko Evertonowi na Anfield.

4 lipca 2020 roku podpisał nowy, długoterminowy kontrakt z klubem i zmienił numer z 48 na 17.

W trakcie sezonu 2020/21 wychowanek Liverpoolu zrobił duży krok do przodu i stał się pełnoprawnym członkiem pierwszego zespołu. Młody piłkarz wystąpił w sezonie w 34 spotkaniach, w których zdobył cztery bramki i zanotował pięć asyst. Anglik skorzystał oczywiście na urazach kolegów, dzięki którym dostawał więcej szans, ale trzeba zaznaczyć, że szanse te wykorzystywał. Jones to jeden z największych talentów, jakie wyprodukowała akademia Liverpoolu w ostatnich latach. Pomocnik ma tak naprawdę wszystko, aby wkrótce stać się jednym z najważniejszych piłkarzy klubu a Anfield. Podczas kampanii pokazał, że jest świetnie wyszkolony technicznie, potrafi utrzymać się przy piłce, dryblować, a także brać na siebie odpowiedzialność.