Data debiutu 2019-08-09
Kontrakt ważny do 2024-06-30
Inne kluby Real Betis, West Ham United

Życiorys

Adrián San Miguel del Castillo jest wychowankiem Realu Betis. Swoje pierwsze pięć sezonów w seniorskiej piłce spędził w rezerwach klubu. W przeszłości grał na pozycji napastnika, bądź też skrzydłowego, lecz w wieku 10 lat postanowił zmienić pozycję. Po przejściu do Betisu swoje pierwsze dwa sezony spędził w drużynie Betis C, a dalsze pięć w drugiej drużynie. W sezonie 2011/12 doznał poważnej kontuzji więzadeł krzyżowych, która wykluczyła go z gry na 5,5 miesiąca. 29 września 2012 roku zadebiutował w La Lidze w meczu z Malagą. W dniu 24 listopada zagrał w zwycięskim meczu z Realem Madryt. W 31 rozegranych spotkaniach, jedenastokrotnie zachował czyste konto. Ponadto Betis zajął siódme miejsce w Primera Division i zakwalifikował się do rozgrywek europejskich. Adrián trafił na Anfield po sześciu latach w West Hamie, z którego odszedł z końcem sezonu 2018/19. Hiszpan trafił do Młotów w lipcu 2013 roku i wystąpił w 150 spotkaniach w barwach londyńskiego klubu.

Adrían zadebiutował w Liverpoolu jako zmiennik kontuzjowanego Alissona w meczu otwarcia sezonu 2019/20, a następnie obronił decydującą jedenastkę w piątej rundzie konkursu rzutów karnych i zapewnił Liverpoolowi triumf w Superpucharze Europy przeciwko Chelsea. Zastępował Alissona aż do połowy października, a kolejną szansę otrzymał w grudniu, kiedy Allison dostał czerwoną kartkę w meczu z Brighton na Anfield. Doprowadziło to do tego, że Adrian wszedł z ławki, a następnie wystąpił w derbach Merseyside, które zakończyły się wynikiem 5:2 na korzyść Liverpoolu.

Ponownie pojawił się w bramce w arcyważnym rewanżowym spotkaniu z Atlético Madryt na Anfield. Liverpoolczycy doprowadzili do dogrywki, a nawet prowadzenia, które dawało awans, jednak po błędzie Hiszpana padła kontaktowa bramka dla gości z Madrytu, a po 120. minutach gry mecz zakończył się zwycięstwem hiszpańskiej drużyny 3:2 i odpadnięciu The Reds z 1/8 finału Ligi Mistrzów. W sezonie 2020/21 kontynuował słabą formę. Uraz Alissona sprawił, że już na początku rozgrywek ponownie musiał wejść do bramki The Reds, ale nie był to udany powrót. W pewnym momencie stracił nawet pozycję numeru dwa na rzecz Kellehera, który wskoczył do bramki na kilka spotkań.

Adrián zaliczył w kampanii 2021/22 tylko jeden występ w meczu z Preston w Carabao Cup, a poza tym pełnił rolę trzeciego bramkarza. Hiszpan dobrze wpływał na atmosferę i był bardzo lubiany w szatni. Były piłkarz West Hamu przedłużył kontakt godząc się na taką pozycję w zespole, co ewidentnie mu nie przeszkadzało. Hiszpański bramkarz pełni w zespole rolę trzeciego bramkarza. Niemniej jednak z uwagi na urazy Alissona i Kellehera zanotował w sezonie 2022/23 jeden występ i to w bardzo ważnym meczu przeciwko Manchesterowi City w wygranym spotkaniu o Tarczę Wspólnoty.