Kontrakt ważny do 2022-06-30
Inne kluby Real Betis, West Ham United

Życiorys

Adrián trafił na Anfield po sześciu latach w West Ham United, z którego odszedł z końcem sezonu 2018/19. Hiszpan trafił do Młotów w lipcu 2013 roku i wystąpił 150 razy w barwach londyńskiego klubu.

Adrían zadebiutował w Liverpoolu jako zmiennik kontuzjowanego Alissona w meczu otwarcia sezonu 2019/20, a następnie obronił decydującą jedenastkę w piątej rundzie rzutów karnych i zapewnił Liverpoolowi triumf w Superpucharze Europy przeciwko Chelsea.

Zastępował Alissona do połowy października, a kolejną szansę dostał w grudniu, kiedy Allison otrzymał czerwoną kartkę w meczu z Brighton na Anfield. Doprowadziło to do tego, że Adrian wszedł z ławki, a następnie wystąpił w derbach Merseyside, które zakończyły się wynikiem 5-2 na korzyść Liverpoolu.

Kiedy ponownie musiał zastąpić Alissona w bramce w arcyważnym rewanżowym spotkaniu z Atlético Madryt na Anfield. Liverpoolczycy doprowadzili do dogrywki, a nawet prowadzenia, które dawało awans, jednak po błędzie Hiszpana padła kontaktowa bramka dla gości z Madrytu, a po 120. minutach gry mecz zakończył się zwycięstwem hiszpańskiej drużyny 3:2 i odpadnięciu The Reds z 1/8 finału Ligi Mistrzów.

Kariera Adriána w Liverpoolu to równia pochyła. Zaczęło się imponująco, ponieważ Hiszpan najpierw został bohaterem meczu o Superpuchar Europy, a później przez kilka tygodni z powodzeniem zastępował w bramce Alissona. Na tym jednak kończą się dobre momenty Adriána na Anfield. Jeszcze w sezonie 19/20 zanotował fatalne spotkania z Chelsea w FA Cup oraz z Atlético w Lidze Mistrzów, a w sezonie 2020/21 kontynuował słabą formę. Uraz Alissona sprawił, że już na początku rozgrywek ponownie musiał wejść do bramki The Reds, ale nie był to udany powrót. W pewnym momencie stracił nawet pozycję numeru dwa na rzecz Kellehera, który wskoczył do bramki na kilka spotkań.