Osób online 708

Piłkarz: Danny Murphy

Dekada 2000
Data urodzenia 1977-03-18
Miejsce urodzenia Chester, Anglia
Data debiutu z Wimbledon 9 sierpnia 1997
Inne kluby Crewe, Charlton, Tottenham, Fulham
Występy 249
Bramki 44

Życiorys

Danny Murphy zakończył siedmioletni pobyt w Liverpoolu wraz z odejściem do Charltonu Athletic za 2,5 mln w sierpniu 2004.

Anglik strzelał dla the 'Reds' kilka ważnych bramek m.in. z Manchesterem United na Old Trafford i we wspaniałych derbach Merseyside z Evertonem.W sezonie 2002/03 imponował wysoką formą co zaowocowało nominacją do zawodnika roku z dwunastoma bramkami na koncie.

Sprowadzony z Crewe Alexanda przez Roya Evansa za 2 mln w 1997 roku po świetnym starcie obok Michaela Owena podczas młodzieżowych mistrzostw świata przybył z reptuacją świetnie zapowiadającego się młodzika.

Mimo to nie wywalczył od razu miejsca w pierwszym składzie i wraz ze startem sezonu 1998/99 został wypożyczony na Gresty Road.

Wydawało się, że jego dni na Anfield zostały policzone ale po powrocie do The Reds walczył ciężko o grę w pierwszym składzie. Wraz z przyjściem Gerarda Houlliera znalazł się w linii pomocy Liverpoolu.

Ciężka kontuzja odniesiona w meczu Worthington Cup wykluczyła go praktycznie z całego sezonu jednak zdążył wyleczyć się na finał tegożturnieju jak i FA Cup z Arsenalem i Puchar UEFA z Alaves.

"To nie ja powinienem komentować sytuację innych piłkarzy. Około tydzień zanim odszedłem, Danny Murphy wyraził chęć pozostania w klubie, ale decyzja została podjęta za niego" skomentował Michael Owen, który opuścił klub w tym samym czasie.

Po swoim przejściu do Charltonu Murphy przyznał, że ponownie chciał grać pod wodzą angielskiego szkoleniowca. "Jeśli grasz w klubie, który ma stabilność, wtedy nie musisz się niczym martwić i właśnie tak jest w Charltonie. Z Liverpoolu odchodzi coraz więcej Anglików, a niektórych nie można po prostu zastąpić. Chciałem grać w klubie, który nie był tak bardzo międzynarodowy. Chciałem grać u trenera, z którym mogę mieć jasne relacje. Alan Curbishley spełnia wszystkie te rzeczy, których oczekuję" powiedział wówczas Murphy.