Osób online 1052

Piłkarz: Phil Boersma

Dekada 1960
Data urodzenia 1949-09-24
Miejsce urodzenia Kirkby
Data debiutu 24 sierpnia 1969 przeciwko Manchester City (wyjazd) League Cup: porażka 2-3
Inne kluby Wrexham Middlesbrough Luton Town Swansea City
Występy 73
Bramki 17

Życiorys

Phil Boersma, miejscowy chłopiec, większość swojej kariery spędził na Anfield Road, jednak musiał zadowolić się rolą rezerwowego z powodu dużej konkurencji na jedno miejsce.

Parząc na drużynę, musiał współzawodniczyć ze znajdującym się w tym czasie w znakomitej formie Kevin Keegan i Johnem Toshackiem, o miejsce w pierwszym składzie.

Pojawił się jako rezerwowy w spotkaniu z Borussią Monchengladbach w 1973 w meczu UEFA Cup. Rok później w nie było mu dane zagrać z Newcastle w finale w pucharu FA, jednak już trzy miesiące później grał na Wembley w Shield Charity, przeciwko Leeds United.

Sfrustrowany tym ,iż zbyt często występował w roli rezerwowego, zdecydował opuścić Anfield Road trafiając do Middlesbrough w grudniu 1975 roku.

Boersma wraz ze swoim dobrym przyjacielem Graemesem Souness’em, wrócił na Anfield w 1990 i został fizjoterapeutą w pierwszym zespole. Opuścił „The Reds”, gdy Souness podał się do dymisji jako trener Liverpoolu. Następnie wspólnie z Sounessem byłym trenerem Liverpoolu, podjął się podobnej pracy w Southamptonie, Benfice, Galatasaray jak również w Blackburn Rovers.