Osób online 710

Piłkarz: Geoff Twentyman

Dekada 1950
Data urodzenia 1930-01-19
Miejsce urodzenia Carlisle
Data debiutu 19 grudnia 1953 przeciwko Manchesterowi United (wyjazd); Division One: porażka 1-5
Inne kluby Carlisle United (dwukrotnie), Ballymena United (zawodnik/manager), Morecambe (zawodnik/manager), Penrith (manager)
Występy 184
Bramki 19

Życiorys

Kairera lewego skrzydłowego splotła się z chudymi latami Liverpoolu. Dołączył z drużyny Carlisle w grudniu 1953 r. za konkretną sumę 10 tys. funtów. Na cztery miesiące przed tym transferem spadł do Second Division z jedynie dziewięcioma zwycięstwami w 42 meczach.

Miał renomę silnego i ambitnego środkowego pomocnika. Na Anfield pod skrzydłami Shankly'ego Twentyman przywdziewał koszulkę z numerem 5 i grał gównie na lewym skrzydle.

W pierwszej drużynie wystąpił 184 razy i strzelił 19 bramek. Gdy do klubu przybyli Laurie Hughes a później Dick White, Twantyman otrzymał numer 6.

w 1959 roku dołączył do Ballymena United jako grający manager, dziewięć miesięcy przed przyjściem Shankly'ego do LFC. Po tym okresowo grał w Carlisle, Morecambe i Penrith po czym wypatrzony przez skautuów the 'Reds', w 67 podpisał kontrakt z Liverpoolem. Później sam pełnił rolę skauta w Glasgow Rangers.