LIV
Liverpool
Towarzyski
24.07.2024
05:30
BET
Real Betis
 
Osób online 1010

Piłkarz: Pegguy Arphexad

Dekada 2000
Data urodzenia 1973-05-18
Miejsce urodzenia Abymes,Guadaloupe
Data debiutu przeciwko Chelsea 1 listopada 2000
Inne kluby Racing Club Lens, Leicester City
Występy 5
Bramki 0

Życiorys

Pegguy Arphexad opuścił Liverpool w 2003 roku. Wielkim pozostałym wspomnieniem po nim jest to, iż będąc w drużynie "The Reds" zdobył sześć medali, nie występując w ani jednym meczu finałowym!

Tą niecodzienną sytuacją, Pegguy zapisał się w historii klubu.

Trafił do Liverpoolu jeszcze za czasów Gerarda Houliera, przychodząc z Leicesteru City w lecie 2000 roku. Jednak nie zdołał pokonać wówczas swojego 'rywala' w walce o numer 1 w bramce „The Reds’, Sandera Westervelda i zasiadł na ławce rezerwowych. W tym czasie klub odniósł pięć triumfów.

Kiedy Liverpool podpisał kontrakt z Jerzym Dudkiem oraz Chrisem Kirklandem, Arphexad stał się dopiero trzecim bramkarzem. Jednak kiedy Kirkland odniósł kontuzję, Arphexad zasiadł na ławce rezerwowych w finałowym spotkaniu Worthington Cup w 2003 roku, zdobywając szóste trofeum nie występując na boisku!

Arphexad odegrał znaczącą rolę w niepowodzeniu Liverpoolu w eliminacjach do Ligi Mistrzów w sezonie 1999-2000. Przyszedł na Anfield dzięki wspaniałemu występowi w swojej byłej drużynie Leicesterowi City, którym wzbudził zachwyt i zainteresowanie Houliera.

Pegguy zaczął przygodę z piłką we francuskiej lidze, występując w barwach Lens przed przejściem do Premiership w sierpniu 1997 roku. Słyną ze znakomitych interwencji, świetnie zatrzymywał strzały rywali zdobywając sobie tym samym reputację 'specjalisty' od obrony strzałów.

Pierwszym dla niego spotkaniem na Anfield był mecz 3 rundy wygrany przez Liverpool z Chelsea w listopadzie 2000 roku. Zagrał także w spotkaniu w którym to piłkarze "The Reds" odnieśli historyczne zwycięstwo nad Stocke, aż 8:0 w 4 rundzie. Jednak z powodu kontuzji nie mógł wystąpić w meczu ćwierćfinałowym a także półfinale.