Osób online 1201

Piłkarz: Alf Arrowsmith

Dekada 1960
Data urodzenia 1942-12-11
Miejsce urodzenia Manchester
Data debiutu przeciwko Middlesbrough(wyjazd), przegrana 2:0
Inne kluby Ashton United, Bury, Rochdale, Macclesfield
Występy 55
Bramki 24

Życiorys

Został ściągnięty do Liverpoolu przez Billa Shankly'a jako piłkarz, który miał zdobywać wiele bramek. Jego kariera na Anfield jednak zaczęła się niepomyślnie, gdyż w pierwszym sezonie nie mógł występować regularnie z powodu kontuzji. Arrowsmith jako młody chłopak został najlepszym strzelcem w młodzieżowych szkolnych rozgrywkach. Kosztował Liverpool £1,500 przychodząc na Anfield z Ashton United w 1960 roku mając 17 lat.

W październiku zadebiutował w pierwszym zespole "The Reds" w sezonie od którego Liverpool zaczął zdobywać wspaniałe trofea. Najlepsze lata spędzone przez Alfa Arrowsmith'a to z pewnością 1963-64 kiedy to zdobywał pamiętne bramki, takie jak chociażby ta w meczu przeciwko Derby County w swoim debiutanckim meczu w Pucharze Anglii. W tym sezonie szczycił się zdobytymi 15 bramki w lidze w 20 występach. Znacznie przyczynił się także do zdobytego mistrzostwa w lidze oraz sukcesów w europejskich pucharach.

W meczu o Tarczę Dobroczynności przeciwko West Ham United, Arrowsmith doznał kontuzji lewego kolana, której nabawił się w pojedynku z Eddie Bovington'em.

Mimo tego, iż wrócił do gry w połowie sezonu nigdy nie odzyskał dawnej formy i musiał opuścić Anfield w 1968 roku przechodząc do Bury za £25,000. Później grał także w klubach takich jak Rochdale i Macclesfield.