LIV
Liverpool
Premier League
19.05.2024
17:00
WOL
Wolverhampton Wanderers
 
Osób online 1021

Piłkarz: Brian Kettle

Dekada 1970
Data urodzenia 1956-04-22
Miejsce urodzenia Prescot
Data debiutu 4 listopada 1975 przeciwko Real Sociedad (dom); Puchar UEFA: zwycięstwo 6-0
Inne kluby Wigan Athletic
Występy 4
Bramki 0

Życiorys

Mimo iż lewy obrońca Brian Kettle zaliczył jedynie 4 występy w pierwszym składzie, był czymś w rodzaju legendy Rezerw.

Zawodnik, który uwielbiał włączać się do akcji ofensywnych, młodzieżowy reprezentant Anglii był budzącym respekt zawodnikiem Liverpoolu. W Rezerwach LFC grał przez siedem lat, w tym czasie kilkukrotnie zdobywał mistrzostwo rezerw.

Wystąpił zaledwie cztery razy w pierwszej drużynie, ale najbardziej pamiętny moment to zasiąście na ławce rezerwowych w meczu z St Etienne na Anfield w 77'. David Fairclough wszedł na boisko kilka minut przed końcem meczu zdobywając wspaniałą bramkę dającą awans do półfinału. Pierwotnie zamiast Fairclougha Paisley miał wpuścić na plac gry właśnie Kettle'a. Szybka zmiana planów i jak to się skończyło, wszyscy doskonale wiemy.

Konkurencja nie pozowliła Kettle'yowi wykazać się. Jego rywalami do gry na lewej obronie byli Joey Jones, Alec Lindsay i później Alan Kennedy. W wyniku tego musiał zmienić klub by grać regularnie. Opuścił Liverpool w 1980 roku na rzecz Wigan.

Później zaryzykował trenerkę klubów nie przyporządzonych do lig- Południowy Liverpool, Southport, Stalybridge Celtic i Rhyl z ligi Walijskiej.