Osób online 1366

Piłkarz: Bernard Diomede

Dekada 2000
Data urodzenia 1974-01-23
Miejsce urodzenia Saint-Doulchard
Data debiutu przeciwko Rapidowi Bukareszt, Puchar UEFA; zwycięstwo 1-0
Inne kluby Auxerre
Występy 5
Bramki 0

Życiorys

Bernard Diomede zakończył rozczarowujący okres w Liverpoolu, gdy w lipcu 2003 dołączył do francuskiego Ajaccio po tym jak skończył mu się kontrakt.

Trafił na Anfield latem 2000. Znalazł się w kadrze Francji na Mundial 98' skąd wrócił ze złotym medalem zaliczając trzy występy. W Liverpoolu trudno było mu wywalczyć miejsce w pierwszym składzie i grywał głównie w Rezerwach.

Diomede pochodzi z bogatej szkółki piłkarskiej Auxerre. Swój debiut dla francuskiego klubu zaliczył w wieku 19 lat, a trzy sezony później był nieodłącznym elementem pierwszego składu wygrywając Mistrzostwo i dwukrotnie puchar Francji.

Ostatnie miesiące we Francji były nienajlepsze i czuł, że powoli traci miejsce w pierwszym składzie. Wówczas zainteresowanie nim wyraził Houllier, który nie zawahał się wyłożyć za niego 3 mln funtów.

Zadebiutował w pucharze UEFA podczas zwycięstwa 1-0 z Rapidem Bukareszt. Od tej pory rzadko grywał w pierwszej drużynie z powodu licznych kontuzji i nieumiejętności przystosowania się do szybkiego tempa w Premiership. Jego najlepszy mecz w koszulce Liverpoolu to spotkanie przeciwko Sunderlandowi, kiedy w spektakularnym stylu mógł pokonać bramkarza rywali. Gdyby wykorzystał okazję, kto wie jak potoczyłaby się jego kariera na Anfield?

W lipcu 2002 odrzucił możliwość gry w Charltonie. Pół sezonu 2002/03 spędził na wypożyczeniu w Ajaccio, a w lipcu 2003 na stałe przeniósł się do tego klubu.