Osób online 767

Piłkarz: Gerry Byrne

Dekada 1950
Data urodzenia 1938-08-29
Miejsce urodzenia Liverpool
Data debiutu 28 września 1957 roku, przeciwko Charltonowi Athletic(wyjazd) Druga Dywizja: przegrana 1-5
Inne kluby None
Występy 329
Bramki 3

Życiorys

Bohater z pierwszego triumfu Liverpoolu w Pucharze Anglii, kiedy to wówczas zegrał 117 minut w meczu przeciwko Leeds na Wembley ze złamanym obojczykiem.

Zarówno Bill Shankly jak również Bob Paisley trzymali w tajemnicy jego kontuzję doznaną w meczu z Leeds. Byrne nie tylko rozegrał całe spotkanie oraz pół godziny dogrywek z mocnym bólem, ale również popisał się znakomitym podaniem do Rogera Hunta, który zdobył pierwszą bramkę w zwycięskim spotkaniu przez Liverpool 2:1.

„Gerry mimo strasznego bólu jaki odczuwał nie chciał zejść z boiska" powiedział Shankly. "Dzięki temu występowi wykazał wielką odwagę jaką posiadał". Byrne dołączył do drużyn "The Reds" ze swojej miejscowej, amatorskiej drużyny, podpisując profesjonalny kontrakt w 1955 roku. Podczas gdy Shankly przybył na Anfield w grudniu 1959 roku, pierwszym co uczynił, było wycofanie Byrne z listy transferowej.

Był obrońcą współtworząc znakomitą parę z Chrisem Lawlerem. Wraz z Liverpoolem zdobył dwa tytuły mistrzowskie kraju, mistrzostwo drugiej ligi, a także zaliczył dwa występy w reprezentacji Anglii zanim zakończył karierę w 1969 roku z powodu kontuzji.