Osób online 854

Piłkarz: Neil Ruddock

Dekada 1990
Data urodzenia 1968-05-09
Miejsce urodzenia Wandsworth, południowy Londyn
Data debiutu 14 kwiecień 1993 roku, przeciwko Sheffield Wednesday (dom). Premiership - zwycięstwo 2-0
Inne kluby Tottenham Hotspur (dwukrotnie), Southampton, Millwall, West Ham United, Crystal Palace, Swindon Town.
Występy 150
Bramki 12

Życiorys

Grame Souness podpisał kontrakt z twardo grającym obrońcą Neilem 'Brzytwą' Ruddockiem ściągając go z Tottenhamu Hotspur w lecie 1993 roku za £2.5 milionów funtów.

Souness wiedział, że Ruddock będzie idealnym partnerem dla Marka Wrighta, jednak nie ułożyło się tak jak tego by oczekiwał. Neil zanim trafił do drużyny "The Reds" miał już reputację bardzo twardego zawodnika. Jego debiut na Anfield w czerwonej koszulce był co najmniej kontrowersyjny. W starciu z Peterem Beardsley'em grającym w Newcastle, złamał mu kość policzkową.

Pierwszą bramkę dla "Czerownych" zdobył w spotkaniu przeciwko Sheffield Wednesday na Anfield zdobywając jedną z dwóch zdobytych bramek wówczas przez "The Reds". W jego trzecim spotkaniu zdobył kolejnego gola, tym razem drużynie Swindon Town.

Najlepszym momentem jego kariery było spotkanie z sezonu 1993-94, kiedy w remisowym meczu 3:3 z Manchesterem United na Anfield zdobył bramkę, której był nieświadom z powodu ostrego wejścia na piłkę Petera Schmichela - bramkarza MU. Faktycznie Ruddock nie wiedział, że zdobył bramkę. Dopiero po meczu gdy doszedł do siebie uświadomił sobie jak ważna była ta bramka!

Kiedy na Anfield przybył Roy Evans, Neil grywał w obronie na każdej pozycji, co jak się okazało, bardzo mu pasowało.

Znacznie przyczynił się do zwyciężenia przez Liverpool Coca Cola Cup, kiedy wówczas "The Reds" pokonali Bolton Wanderers na Wembley 2:1.

Jednakże w kolejnym sezonie doświadczył 'najgorszego momentu w swojej karierze', kiedy to Roy Evans nie wystawił go na finałowe spotkanie Pucharu Anglii przeciwko Manchesterowi United na Wembley. Jego zmiennikiem był Phil Babb, a Liverpool przegrał tamto spotkanie 1:0. Brakowało w tym spotkaniu walecznego ducha popularnego 'Brzytwy". Po meczu sam Evans przyznał, że popełnił błąd nie wystawiając go.

Na początku sezonu 1996-97 Ruddock doznał kontuzji pachwiny tuż przed bardzo ważnym spotkaniem przeciwko Middlesbrough. Od tamtego czasu bardzo często borykał się z kontuzjami.

Ostatnim jego meczem w czerwonej koszulce był ten w którym to Liverpool doznał rozczarowującej porażki 3:0 ze Strasburgiem w Pucharze UEFA.

Z Anfield przeniósł się do West Ham United.