Osób online 834

Piłkarz: David Hodgson

Dekada 1980
Data urodzenia 1960-08-06
Miejsce urodzenia Gateshead
Data debiutu 21 sierpnia 1982 roku, przeciwko Tottenhamowi Hotspur (neutralne) Tarcza Dobroczynności: zwycięstwo
Inne kluby Middlesbrough, Sunderland, Norwich City, Jerez (Hiszpania), Sheffield Wednesday, Metz, Mazda (Japonia), Swansea City, Darlington(trener).
Występy 47
Bramki 10

Życiorys

Napastnik, David Hodgson przyszedł na Anfield z Middlesbrough za Ł450,000 latem 1982 roku.

Zadebiutował jako rezerwowy wchodząc na boisko w wygranym spotkaniu 1:0 przez Liverpool w rozgrywkach o Tarczę Dobroczynności w meczu przeciwko Tottenhamowi Hotspur na Wembley. Od tego momentu w całym sezonie zaliczył 20 ligowych spotkań. Pierwszego gola dla "The Reds" zdobył w zwycięskim spotkaniu przeciwko Arsenalowi 2:0 na Highbury.

Występował w reprezentacji Anglii do lat 21. Znakiem rozpoznawczym Hodgsona były wąsy. Słynną ze swojego znakomitego tempa gry.

Zdobył mistrzostwo kraju w 1983 roku z Liverpoolem, grając obok Kennego Dalglisha i Iana Rusha w ataku. W kolejnym sezonie na Anfield przyszedł Michael Robinson i Hogson musiał zadowolić się rolą rezerwowego.

Sfrustrowany tym, że nie przebił się do pierwszego zespołu, Hodgson odszedł do Sunderlandu w 1984 roku za Ł 125,000. Grał także w Norwich City, Sheffield Wednesday, Swansea City a także za granicą w Metz i Jerez oraz w japońskim zespole Mazda.

Hodgson zdecydował się w 1990 roku objąć stanowisko trenerskie w Darlington. Grał także regularnie w zespole old boyów Liverpoolu w turnieju Masters.