LIV
Liverpool
Towarzyski
24.07.2024
05:30
BET
Real Betis
 
Osób online 969

Piłkarz: Mark Walters

Dekada 1990
Data urodzenia 1964-06-02
Miejsce urodzenia Birmingham
Data debiutu 17 sierpnia 1991 roku, przeciwko Oldham Athletic (dom) Dywizja Pierwsza: zwycięstwo 2-1
Inne kluby Aston Villa, Rangers, Liverpool, Stoke City, Wolves, Southampton, Swindon Town, Bristol Rovers.
Występy 115
Bramki 19

Życiorys

Graeme Souness wrócił do swojego dawnego klubu, by sprowadzić skrzydłowego zawodnika, Marka Waltersa za £1.3 w lecie 1991 roku. Walters wywołał wielkie wrażenie w Szkocji, jednak długo nie zastanawiał się nad przejściem do Anglii a dokładniej do Liverpoolu, gdzie miał wspaniałą okazję na pokazanie swojego talentu.

Podczas gdy John Barnes borykał się z kontuzją, Souness zobaczył idealnego zmiennika w Waltersie. Jednak okazało się to zbyt trudne do wykonania. Tak naprawdę, to nigdy nie zaprezentował wybornej formy będąc na Anfield.

Jednak miewał także dobre momenty na Anfield. Tym najlepszym i najbardziej zapamiętanym był moment kiedy to zdobył bramkę dla "The Reds" w meczu przeciwko Auxerre przed słynną The Kop. Liverpool po pierwszym meczu przegrywał 0:2, by ostatecznie zwyciężyć 3:2.

Kolejnym z tych najbardziej zapamiętanych chwil w jego karierze w Liverpoolu była zdobyta bardzo ważna bramka w ostatniej minucie także przed The Kop, kiedy wówczas jego trafienie przypieczętowało dwubramkowe zwycięstwo nad Manchesterem United co pomogło w zdobyciu tytułu mistrzowskiego Leeds United.

W pierwszym sezonie zdobył medal Pucharu Anglii, gdy Liverpool pokonał Sunderland na Wembley. Jednak to spotkanie oglądał z ławki rezerwowych a za niego w tym meczu grał McManaman.

W kolejnym sezonie Walters zdobył swojego pierwszego hat-tricka w meczu u siebie przeciwko Coventry City. Po tym sezonie ze stanowiska trenerskiego zrezygnował Souness i jego kariera na Anfield stała się niepewna.

Bardzo często był wykorzystywany w roli rezerwowego przez nowego szkoleniowca Liverpoolu, Roy'a Evansa. W finałowym spotkaniu w 1995 roku w Pucharze Ligi Coca Cola ponownie zasiadł na ławce rezerwowych.

Przebywał na wypożyczeniach, by ostatecznie w 1996 roku odejść do Stoke City.

W latach 2000-2001 Walters reprezentował barwy Bristol Rovers, w którym to zwyciężył sam Everton w pamiętnym meczu w Worthington Cup. Występował także regularnie w drużynie weteranów Rangers występując chociażby w turnieju Masters.