Osób online 1208

Piłkarz: El-Hadji Diouf

Dekada 2000
Data urodzenia 1981-01-15
Miejsce urodzenia Senegal
Data debiutu -
Inne kluby ASC Kaani Gui, Socheaux, Rennes, Lens
Występy 80
Bramki 6

Życiorys

El-Hadji Diouf, który początkowo był na wypożyczeniu u "Kłusaków" odszedł ostatecznie latem 2005 do Boltonu Wanderers.

Diouf, który został nazwany Afrykańskim Piłkarzem Roku 2002 i 2003 jak się okazało był wielkim rozczarowaniem na Anfield, mimo tego, iż Gerard Houllier wykupił go z francuskiego Lens aż za 10 milionów funtów. Trener „The Reds” wiązał z nim wielkie nadzieję, gdyż ściągając go do siebie postanowił zrezygnować z usług Nicolasa Anelki, którego wypożyczył do innego zespołu.

Występujący na prawym skrzydle Diouf, który był nominalnym napastnikiem, w swoim pierwszym sezonie na Anfield zdobył 6 bramek dla „Czerwonych”, w tym 3 w rozgrywkach Worthington Cup.

W sezonie 2003/04 nie strzelił żadnego gola i stał się pierwszym piłkarzem Liverpoolu, który nosił numer dziewięć na koszulce i nie trafił do bramki przeciwnika od ponad pięćdziesięciu kilku lat. W tym sezonie zagrał 33 razy i czekał na bramkę ponad 14 miesięcy.

Diouf, który miał średni debiutancki sezon na Anfield zaliczył najlepszy występ w 2003 roku w finałowym spotkaniu w Worthington Cup, kiedy to wówczas Liverpool pokonał Manchester United.

Gwiazda reprezentacji Senegalu znacznie przyczyniła się do dojścia swojej narodowej reprezentacji na turnieju w Korei i Japonii aż do ćwierćfinału, w którym przegrali z Turkami. Po zwycięskim spotkaniu z Francją, w którym to zagrał bardzo dobry mecz, wywarł świetne wrażenie na trenerach.

Następnego dnia działacze Liverpoolu mieli już przygotowaną ofertę w wysokości 10 milonów dla jego francuskiego klubu.

Mówiło się także o zainteresowaniu jego osobą takich klubów jak Marseille, Tottenham, Aston Villa, Chelsea, Inter Mediolan, Milan AC i Parma.

Diouf wystąpił także w głównej roli w 2002 roku w Pucharze Narodów Afryki.