LIV
Liverpool
Premier League
19.05.2024
17:00
WOL
Wolverhampton Wanderers
 
Osób online 1090

Piłkarz: Jan Kromkamp

Dekada 2000
Data urodzenia 1980-08-17
Miejsce urodzenia Makkinga, Holandia
Data debiutu przeciwko Luton 7 stycznia 2006
Inne kluby Go Ahead Eagles, AZ Alkmaar, Villareal, PSV
Występy 18
Bramki 0

Życiorys

Kromkamp swoją karierę rozpoczynał jako pomocnik w drużynie Go Ahead Eagle. Na sezon 2000/2001 trafił do AZ Alkmaar, gdzie został 'przerobiony' na prawego obrońcę. Świetnie radził sobie w holenderskiej drużynie w rozgrywkach Pucharu UEFA, co nie mogło zostać nie zauważone przez kluby na Starym Kontynencie. Baczną uwagę zwróciły na niego: Porto, Arsenal, Valencia i Villareal. Ostatni z klubów w efekcie wygrał batalię o Jana.

Holender miał jednak znaczne kłopoty z aklimatyzacją w Hiszpanii. Zagrał 11 spotkań w czasie 5 miesięcy. Warto nadmienić, że podpisał z Żółtymi Łodziami Podwodnymi 5 letni kontrakt. Na Anfield ściągnął go w styczniu 2006 roku Rafa Benitez zamieniając na Josemiego.

Zadebiutował w drużynie w czasie pucharowego meczu z Luton wygranego przez Liverpool po cudownym golu Alonso 5:3. Miał spore problemy z wywalczeniem sobie miejsca w składzie The reds, wobec silnej konkurencji ze strony Finnana. Zaliczył jednak kilka dobrych występów, jak chociażby ten na St James Park, gdzie posłał świetną asystę na głowę Croucha a Liverpool odniósł ważne zwycięstwo.

Pod koniec sierpnia 2006 roku Benitez sprzedał go do PSV.