LIV
Liverpool
Premier League
19.05.2024
17:00
WOL
Wolverhampton Wanderers
 
Osób online 1065

Piłkarz: Alex Raisbeck

Dekada 1890
Data urodzenia 1878-12-26
Miejsce urodzenia Polmont, Stirlingshire
Data debiutu 3 wrzesień 1898 przeciwko Sheffield Wednesday (dom) Division One: zwycięstwo 4-0
Inne kluby Hibernian, Stoke City, Partick Thistle, Hamilton Academicals (jako gracz, dyrektor i manager), Bristol City (sekretarz/manager), Halifax Town (sekreta
Występy 340
Bramki 21

Życiorys

Przystojny Szkot, przed którym kariera stała szeroko otworem, na przełomie XIX i XX wieku, był jedną z pierwszych gwiazd w drużynie Liverpoolu. Jako kapitan, świetnie sobie radził i imponował figurą, występując jako środkowy obrońca w klubie i reprezentacji.

Chociaż miał 176 cm wzrostu, nie był jednym z najwyższych ludzi w zespole, jednak był dominatorem wśród obrońców i cenionym Brytyjczykiem, ze swojego pokolenia. Współczesny pisarz sportowy powiedział o nim: "Człowiek o proporcjach Raisbecka, stylu i postawie, wszędzie przykuwałby dziś uwagę. Pięknie zachowywał równowagę swoją figurą."

Z jego pięknymi włosam i wąsami, Raisbeck stał się jedną z pierwszych gwiazd futbolu dla młodych chłopców, i został pierwszym kapitanem Liverpoolu, któremu było dane podnieść trofeum Championship, a było to w 1901 roku. Kolejny triumf w lidze zanotował w 1906 roku.

Raisbeck został pozyskany przez Liverpool z Stoke City, przez ówczesnego managera Toma Watsona, w 1898 roku, za 350 funtów, wtedy znaczną sumę pieniędzy. W czasach, gdy zawodnicy nie zawsze zarabiali pieniądze, Raisbeck otrzymywał maksymalny tygodniowy zarobek w wysokości 4 funtów. Jednak klub uzupełniał tą kwotę, poprzez pracę jako kontroler biletów, doglądający publiczne parkany, oraz tablice ogłoszeniowe z meczami Liverpoolu.

Zmarł 12 marca 1949 roku.