LIV
Liverpool
Towarzyski
24.07.2024
05:30
BET
Real Betis
 
Osób online 2844

Piłkarz: Joe McQue

Dekada 1890
Miejsce urodzenia Preston
Data debiutu 2 września 1893 przeciwko Middlesbrough I (wyjazd) Division Two: zwycięstwo 2-0
Inne kluby Celtic
Występy 122
Bramki 12

Życiorys

McQue to jeden z 13 szkockich zawodników, którzy zostali sprowadzeni do klubu przez pierwszego trenera The Reds- Johna McKenny. Joe przybył do Liverpoolu z Celticu w 1892 roku. 3 września tego samego roku w wygranym 8:0 meczu przeciwko Higher Walton, Mcque przyczynił się do zwycięstwa zdobywając dwie bramki. Co ciekawe, mecz ten był obserwowany przez jedynie 200 widzów.

Mcque był przede wszystkim obrońcą, jednak jednocześnie zawodnikiem ze skłonnością do atakowania. Zadebiutował 2 września 1893 roku w wygranym 2:0 meczu Middlesbrough Irnopolis (druga liga).

Mcque był jednym z podstawowych zawodników, którzy przyczynili się do zakończenia sezonu z tytułem Mistrzów Ligi. Opuścił wtedy jedynie 2 mecze. Ponadto, zdobył ostatniego, finiszującego gola sezonu w meczu przeciwko Burslem Port Vale. Liverpool był niepokonany w 28 meczach z rzędu, włączając w to promujące klub zwycięstwo nad Newton Heath (późniejszy Manchester United)

Później Liverpool zremisował pierwsze dwa mecze i ustanowił rekord 31 wygranych meczy z rzędu. Rekord ten trwał aż do czasu, gdy Leeds pobiło go w 1969 roku. Liverpool zakończył wtedy sezon z kolejnym tytułem Mistrzów Drugiej Ligi. Rok później McQue znów we wspaniałej formie, zdobył 5 bramek w 26 meczach. Dwa lata później zakończył karierę na Anfield, mając na koncie 122 wystąpienia i wiele bramek, które przyczyniły się do ówczesnych sukcesów klubu.