Osób online 884

Piłkarz: Ephraim Longworth

Dekada 1910
Data urodzenia 1887-10-02
Miejsce urodzenia Halliwell, Bolton
Data debiutu 19 września 1910 przeciwko Sheffield Untied (wyjazd) Division One: porażka 0-2
Inne kluby Bolton Wanderers, Leyton
Występy 371
Bramki 0

Życiorys

Urodzony w Boltonie Longworth, grający na prawej bądź lewej obronie, zapisał się w historii Liverpoolu jako jeden z najbardziej dominujących i wpływowych graczy. Był pierwszym zawodnikiem LFC będącym kapitanem drużyny angielskiej. Zadebiutował w pamiętnym meczu ze Szkocją przy Hillsborough, gdy Anglia przegrywając 4:2 doprowadziła do ostatecznej wygranej przy wyniku 5:4.

Swą przygodę z piłką rozpoczynał w młodzieżowych drużynach. Następnie grał w klubie Bolton Wanderers oraz w Leyton. W 1910 roku przyłączył się do Liverpoolu i został kapitanem drużyny.

W sumie Longworth wystąpił w 370 spotkaniach, które jednak nie przyniosły mu żadnego zdobytego gola. Jego znakomita kariera na Anfield zakończyła się, gdy skończył już niemalże 40 lat. Ten okres był dla niego bardzo udany i przyniósł mu duże uznanie. Jego znakomita gra w obronie wraz z Donem McKinlay’em była charakterystyczną cechą ówczesnej drużyny Liverpoolu, oraz przyczyniła się do zdobycia Mistrzostwa Ligi w latach 1922 i 1923. Ponadto do sukcesów Longwortha można dodać także medal zdobyty przez niego w 1914 roku.

Jego status w drużynie Liverpoolu był po prostu niezastąpiony. Po zakończeniu kariery na Anfield dołączył do zarządu klubu. Zmarł w 1968 roku.