LIV
Liverpool
Premier League
19.05.2024
17:00
WOL
Wolverhampton Wanderers
 
Osób online 1066

Piłkarz: Stephen Warnock

Dekada 2000
Data urodzenia 1981-12-12
Miejsce urodzenia Ormskirk
Data debiutu przeciwko GAK 10 sierpnia 2004
Inne kluby Bradford, Coventry, Balckburn
Występy 67
Bramki 1

Życiorys

Kontuzje i duża rywalizacja na lewej obronie były powodem, dla którego Warnock przeszedł w styczniu 2007 do Blackburn Rovers. W nowym zespole zadebiutował w Pucharze Anglii przeciwko Luton Town. Pierwszego gola dla Rover strzelił w lutym z Portsmouth.

Stephen to wychowanek Akademii Liverpoolu. Jego postęp został zauważony w 2001 i otrzymał szansę trenowania z pierwszym zespołem w Melwood.

Warnock zaczynał jako środkowy pomocnik, ale został przesunięty na lewą stronę, gdzie grał w pomocy lub obronie.

Warnock grał regularnie w reprezentacji jako piętnastolatek, ale spędził trzy i pół roku lecząc trzykrotne złamanie nogi.

Sezon 2002/03 spędził na wypożyczeniu w Bradford City. Rok później przenosił się do Coventry City, gdzie został wybrany przez fanów piłkarzem roku. Stephen miał trudne lata, kiedy trenerem był Gerard Houllier. Wydawało się, że odejdzie z klubu jednak po przyjściu nowego trenera Rafaela Beniteza otrzymał czystą kartę.

Zaimponował trenerowi podczas wyjazdu do USA i Kanady. Po przygotowawczych meczach zadebiutował w kwalifikacjach Ligi Mistrzów z GAK. Stephen zaliczył udany sezon i stał się ulubieńcem fanów z powodu swojej determinacji i pracy.

W sezonie 2005/06 został powołany do reprezentacji Anglii, nie miał jednak szansy zagrać w żadnym meczu.

Zapamiętamy go jako wychowanka Liverpoolu, który był godnym zaufania i solidnym lewym obrońcą.