LIV
Liverpool
Premier League
19.05.2024
17:00
WOL
Wolverhampton Wanderers
 
Osób online 1019

Piłkarz: Matt McQueen

Dekada 1890
Data urodzenia 1863-05-18
Miejsce urodzenia Harthill, Lanarkshire, Szkocja
Data debiutu 1892-10-29
Inne kluby Leith Athletic, Hearts, Leith Athletic (dwukrotnie)
Występy 150
Bramki 7

Życiorys

Matt McQueen grał w barwach Liverpoolu 150 razy. Doszedł do drużyny z Anfield za czasów słynnej ‘Drużyny Mc’-ów’. Widział na boisku praktycznie wszystko i był chyba najlepiej ‘widzącym’ zawodnikiem w klubie. Oprócz tego, że widział prawie wszystko, również wiedział prawie wszystko. McQueen był świetnym golkiperem.

Po tym, jak zakończył karierę piłkarską, stał się sędzią. Następnie, w roku 1918 został dyrektorem Liverpoolu. Później z przymusu musiał stać się managerem, ponieważ David Ashworth odszedł z klubu. Na szczęście utrzymał z Liverpoolem pierwszą pozycję w lidze i dał Czerwonym kolejne mistrzostwo.

Kiedy jechał do Sheffield, aby rozejrzeć się wokół młodych, obiecujących piłkarzy, miał wypadek, w którym niestety stracił nogę. Od tego czasu jego zdrowie bardzo się pogorszyło. W lutym 1928 roku opuścił stanowisko managera, właśnie przez problemy ze zdrowiem. Mimo odejścia, wciąż utrzymywał mocną więź z klubem. Przez wiele lat siedział na balkonie swojego domu na Kemlyn Road 32 i witał przyjeżdżających na mecz fanów Liverpoolu. Teraz jego dom jest częścią parkingu samochodowego dla osób, które siedzą na Centenary Stand.

The Reds zawdzięczają uratowanie tytułu mistrzowskiego w sezonie 1923-28 głównie jemu. Ponadto był bardzo dobrym zawodnikiem i jest bardzo szanowany w historii Liverpool Football Club.