Osób online 887

Piłkarz: Eddie Spicer

Dekada 1940
Data urodzenia 1922-09-22
Miejsce urodzenia Liverpool
Data debiutu 30 stycznia 1946 przeciwko Bolton Wanderers (dom) FA Cup: zwycięstwo 2-0
Inne kluby Wolverhampton Wanderers, New Brighton
Występy 168
Bramki 2

Życiorys

Opisując Eddiego Spicera można określić go słowem : dzielny. Eddie brał bowiem udział w II wojnie światowej, gdzie jako żołnierz walczył na froncie.

Eddie jako chłopiec był zawodnikiem młodzików reprezentacji Anglii. W Liverpoolu zadebiutował w pierwszym powojennym meczu sezonu 1946/1947. Właściwy debiut datuje się jednak na Styczeń ubiegłego roku, w eliminacjach Pucharu Anglii w meczu przeciwko Boltonowi.

We wczesnych meczach w Liverpoolu grał na pozycji środkowego obrońcy, jednak on dużo bardziej preferował grę na lewej stronie.

W 1950 roku wziął udział w końcowym meczu Pucharu Anglii, kiedy to Liverpool odniósł porażkę z Arsenalem. Rok później wydarzyła się dla niego prawdziwa katastrofa. Odniósł on bowiem kontuzję nogi, na tyle poważną, że wykluczyła go z gry niemalże na cały sezon 1953/1953. W następnym sezonie powrócił na boiska, zaliczając 28 meczy. Niedługo później jednak kolejna kontuzja odniesiona w ligowym meczu na Old Trafford zmusiła go do zakończenia kariery piłkarza.

Na Anfield ponad 40.000 kibiców darzyło go ogromnym szacunkiem, podkreślając jego spełnienie w drużynie Liverpoolu. Eddie umarł w Boże Narodzenie 1982 roku, po długiej chorobie.