Osób online 765

Piłkarz: Paul Jones

Dekada 2000
Data urodzenia 1967-04-18
Miejsce urodzenia Chirk, Walia
Data debiutu przeciwko Aston Villa 10 stycznia 2004
Inne kluby Kidderminster, Wolves, Stockport, Southampton
Występy 2
Bramki 0

Życiorys

Paul Jones jest najstarszym piłkarzem ostatnich lat, który przeszedł do Liverpoolu. Gerard Houllier wypożyczył g z Southampton w styczniu 2004, kiedy ten miał 36 lat i 266 dni.

"Musieliśmy działać szybko. Wyobraźcie sobie co by się stało, gdyby kontuzjowany był również Patrice Luzi" powiedział Gerard Houllier.

Pierwszy mecz zagrał 10 stycznia 2004 w meczu z Aston Villa i zachował czyste konto. Jest również najstarszym zawodnikiem, który zadebiutował dla Liverpoolu od czasu Drugiej Wojny Światowej.

Paul Jones zagrał tylko dwa razy w barwach the Reds, a został sprowadzony do klubu po tym jak kontuzjowani byli dwaj podstawowi bramkarze Chris Kirkland i Jerzy Dudek.

Wcześniej reprezentant Walii grał w Southampton, gdzie jednak miał problemy z grą w pierwszym składzie. Numerem jeden był wtedy Antti Niemi.

"Paul ma spokój, jest doświadczony i gra w reprezentacji. Potrzebowaliśmy kogoś z doświadczeniem, by mieć pewność, że nie stracimy bramki. Miał dobry debiut, ale nie mógł się wykazać w meczu z Aston Villa. To klub, któremu kibicował od dziecka. Nie wielu piłkarzy debiutuje w swoim wymarzonym klubie w wieku 36 lat, ale czuł się w szatni, jakby grał tam od zawsze" powiedział Gerard Houllier.

Po miesiącu gry na Anfield przeszedł do Wolves.