Osób online 786

Piłkarz: Bruno Cheyrou

Dekada 2000
Data urodzenia 1978-05-10
Miejsce urodzenia Suresnes, Francja
Data debiutu z Arsenalem 11 sierpnia 2002
Inne kluby Lille, Marsylia, Bordeaux, Rennes
Występy 48
Bramki 5

Życiorys

Bruno Cheyrou opuścił Liverpool latem 2006 i wrócił do Francji, by tam podpisać kontrakt z Rennes kończąc tym samym swój rozczarowujący pobyt na Anfield.

Został pozyskany przez Gerarda Houllier z Lille z kwotę 4.5 mln funtów w czerwcu 2002. W momencie transferu Houllier określił go jako 'następny Zidane'. Cheyrou spisywał się znakomicie w okresie sparingów, szczególnie z Lazio w 2002. Jak sam przyznał miał problemy z szybkością i grą fizyczną w Anglii.

Francuski pomocnik miał wiele upadków i wzlotów w sezonie 2003/04. Po tym jak rozpoczął pierwszy meczu w sezonie z Chelsea, musiał zejść przedwcześnie z powodu kontuzji, która przekreśliła go z gry na prawie pięć miesięcy. Po powrocie strzelił dwie bramki w meczu z Newcastle w Pucharze Anglii, a także zwycięską bramkę z Chelsea. To były jedyny udane momenty dla Cheyrou w czerwonej koszulce. Gerard Houllier wystawiał go na każdej pozycji w pomocy, a nawet w ataku.

Po odejściu Houlliera reprezentant Francji nie mógł sprostać oczekiwaniom u nowego trenera Rafaela Beniteza. Sezon 2004/05 spędził na wypożyczeniu w Marsylii, a następny w Bordeaux. Potem przeniósł się na stałe do Rennes.