Osób online 1178

Piłkarz: Nicolas Anelka

Dekada 2000
Data urodzenia 1979-03-14
Miejsce urodzenia Versailles, Francja
Data debiutu Przeciwko AV
Inne kluby PSG, Arsenal, Real Madryt, Manchester City, Fenerbahce
Występy 22
Bramki 5

Życiorys

Liverpool Football Club zdziwił wielu obserwatorów, kiedy zdecydował się na wypożyczenie Nicolasa Anelki w grudniu 2001 roku.

Wychowanka francuskiej akademii piłkarskiej, dobrze znał obecny ówczesny manager Liverpoolu -Gerard Houllier, który zajmował się na początku swojej pracy trenerskiej szlifowaniem młodych talentów.

Piłkarską karierę Anelka rozpoczął w 1995 roku w Paris St Germain. Debiutował w zespole mają zaledwie 16 lat. Dwa lata później przeniósł się na Highbury. Został uznany najlepszym piłkarzem młodego pokolenia i pomógł Kanonierów w wywaleczniu dubletu (Mistrzostwo i Puchar Anglii) w 1998 roku.

Opuścił Anglię w dziwnych okolicznościach przechodząc do Realu Madryt. Mimo zwycięstwa w Lidze Mistrzów tego czasu Anelka do najlepszych w swojej karierze z pewnością nie zaliczy.

W lipcu 2000 roku powrócił do PSG, aby zacząć pracować ponownie nad reputacją jednego z najlepszych snajperów w Europie.

Liverpool zdecydował się wypożyczyć piłkarza w grudniu na pół roku z opcją przedłużenia kontraktu. Przejął koszulkę nr. 9 po Robbiem Fowlerze. Zadebiutował w spotkaniu przeciwko Aston Villi.

Kibice zapamiętają przede wszystkim jego występ w derbowym meczu z Evertonem, kiedy doprowadził do remisu a także świetny występ przeciwko Newcastle United (3:0).

Wysoko wygrany przez Liverpool mecz z Ipswich Town (5:0) był ostatnim występem Nicolasa w barwach Liverpoolu. Gerrard Houlier nie zdecydował się na przedłużenie umowy. Zawodnik kontynuował karierę w Manchesterze City.