LIV
Liverpool
Premier League
19.05.2024
17:00
WOL
Wolverhampton Wanderers
 
Osób online 1053

Piłkarz: Anthony Le Tallec

Dekada 2000
Data urodzenia 1984-10-03
Miejsce urodzenia Hennebont, Francja
Data debiutu przeciwko Blackburn 13 września 2003
Inne kluby Le Havre, St Etienne, Sunderland, Sochaux, Le Mans
Występy 32
Bramki 1

Życiorys

Anthony Le Tallec odszedł z Liverpoolu po wygaśnięciu kontraktu i związał się z francuską drużyną Le Mans, w której grał na wypożyczeniu w sezonie 2007/08.

Był to trzeci okres wypożyczenia pod rząd dla byłego reprezentanta Francji do lat 21, po tym jak wcześniej grał dla Sunderlandu i Sochaux.

Ciągła zmiana miejsca to prawdopodobnie dowód na to, że Le Tallec tak naprawdę nigdy nie przystosował się na Merseyside po swoim transferze z Le Havre w lipcu 2003.

Wiele oczekiwano kiedy on i Florent Sinama Pongolle trafili na Anfield nie tylko dlatego, że Gerard Houlliera nazwał ich "francuskimi diamentami".

Słowo "gwiazda" było symbolem Le Talleca, który miał taki potencjał, że trafił do Le Havre w wieku zaledwie ośmiu lat.

Młody zawodnik przyciągnął uwagę w maju 2001, kiedy strzelił pięć bramek i pomógł awansować Francji do finału Mistrzostw Europy do lat 16.

Trzy miesiące później w wieku 16 lat zadebiutował w pierwszej drużynie przeciwko Grenoble.

To był niesamowity rok dla Le Talleca, który we wrześniu wygrał Mistrzostwo Świata do lat 17 w Anglii. Został wybrany drugim najlepszym piłkarzem na turnieju (pierwszym był Pongolle).

Houllier szybko rozpoczął działania w celu sprowadzenia dwójki do Liverpoolu i obiecująca para zawodników uzgodniła swój transfer do Anglii, chociaż przez następna dwa lata rozwijała swoją grę we Francji.

Le Tallec zagrał dla Liverpoolu w 32 meczach, chociaż jego pobyt na Wyspach był oczywiście przerywany przez wspomniane wypożyczenia, jak również półroczny pobyt w St Etienne w sezonie 2004/05.

Najlepszy moment jego kariery w Liverpoolu to bez wątpienia mecz z Juventusem w ćwierćfinale Ligi Mistrzów w 2005.